Gren 1, 200m medley damer, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:50.71 | |
2 | Amanda Andersson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 2:54.13 | |
3 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:54.54 | |
Gren 2, 200m medley herrar, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:42.15 | |
2 | Karl Olsson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 2:48.83 | |
3 | Elias Gausel | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:50.20 | |
Gren 3, 200m medley damer, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Felicia Andersson | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 2:51.03 | |
2 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:55.60 | |
3 | Julia Nordqvist | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 3:00.15 | |
7 | Erica Dahlgren | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 3:09.87 | |
Gren 4, 200m medley herrar, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kalle Svensson | 201997 | Lysekils Simsällskap | | | | | | 2:58.17 | |
2 | Marcus Pedersen | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 3:11.82 | |
3 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 3:27.24 | |
Gren 5, 200m medley damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Jansson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:32.58 | |
2 | Wendy Mo | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:44.28 | |
3 | Malin Waern | 201994 | Åmåls Simsällskap | | | | | | 2:48.02 | |
Gren 6, 200m medley herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:23.37 | |
2 | Gustav Eriksson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:24.27 | |
3 | Christoffer Risebrandt | 201990 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:28.44 | |
Gren 7, 100m bröstsim damer, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:25.39 | |
2 | Isabelle Stenvold | 201996 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:27.82 | |
3 | Hanna Rydén | 201996 | Alingsås SLS | | | | | | 1:29.72 | |
7 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:35.76 | |
11 | Linnea Kaldrup | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:42.22 | |
12 | Madelene Eriksson | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:42.42 | |
Gren 8, 100m bröstsim herrar, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:16.17 | |
2 | Karl Olsson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:23.22 | |
3 | Linus Olsson | 201996 | Vänersborg | | | | | | 1:25.22 | |
5 | Johannes Sköld | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:30.24 | |
6 | Elias Gausel | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:30.44 | |
Gren 9, 100m bröstsim damer, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Julia Nordqvist | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:25.18 | |
2 | Felicia Andersson | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:25.79 | |
3 | Hanna Johansson | 201997 | Varabygdens Simsällskap | | | | | | 1:30.54 | |
7 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:36.54 | |
12 | Erica Dahlgren | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:46.73 | |
18 | Thea Einarsson | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:53.20 | |
Gren 10, 100m bröstsim herrar, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kalle Svensson | 201997 | Lysekils Simsällskap | | | | | | 1:31.26 | |
2 | William Reinholdsson | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:32.17 | |
3 | Marcus Pedersen | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:36.17 | |
9 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:58.29 | |
Gren 11, 100m bröstsim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Jansson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:17.07 | |
2 | Wendy Mo | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:24.95 | |
3 | Malin Waern | 201994 | Åmåls Simsällskap | | | | | | 1:28.09 | |
Gren 12, 100m bröstsim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:14.07 | |
2 | Christoffer Risebrandt | 201990 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:17.39 | |
3 | Rasmus Olsson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:20.37 | |
10 | Thobias Lindqvist | 201993 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:28.01 | |
12 | Karl Nylund | 201994 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:40.21 | |
Gren 13, 100m frisim damer, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:07.96 | |
2 | Amanda Andersson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:08.83 | |
3 | Angelica Yngvesson | 201996 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:08.93 | |
5 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:11.64 | |
13 | Linnea Kaldrup | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:20.87 | |
Gren 14, 100m frisim herrar, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johannes Sköld | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:04.60 | |
2 | Elias Gausel | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:05.44 | |
3 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:05.56 | |
10 | Robert Sznajder Granat | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:28.85 | |
| Aidin Pazkad | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 15, 100m frisim damer, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Louise Hjalmarsson | 201997 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 1:07.01 | |
2 | Emma Strandberg | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:10.57 | |
3 | Felicia Andersson | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:10.69 | |
5 | Erica Dahlgren | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:12.29 | |
6 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:12.69 | |
Gren 16, 100m frisim herrar, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kalle Svensson | 201997 | Lysekils Simsällskap | | | | | | 1:12.92 | |
2 | Axel Wahlberg | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:13.25 | |
3 | Marcus Pedersen | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:19.57 | |
4 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:21.83 | |
| Anton Holm | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 17, 4x50m medley mixed, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Trollhättans SS Lag 3 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:09.64 | |
2 | Trollhättans SS Lag 1 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:12.23 | |
3 | Trollhättans SS Lag 2 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:13.03 | |
Gren 18, 4x100m medley damer, 12 - 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Uddevalla Sim Lag | | Uddevalla Sim | | | | | | 5:25.29 | |
2 | S02 | | Simklubben S 02 | | | | | | 5:31.41 | |
| Linnea Kaldrup | 191996 | | | 1:28.72 | | | | | |
| Lina Berg | 191996 | | | 1:24.51 | | | | | |
| Hanna Erléus | 191997 | | | 1:27.07 | | | | | |
| Julia Bellvik | 191996 | | | 1:11.11 | | | | | |
3 | Uddevalla Sim Lag 2 | | Uddevalla Sim | | | | | | 5:51.43 | |
Gren 19, 4x100m medley herrar, 12 - 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | SK Elfsborg Lag 1 Pojk | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 5:44.43 | |
2 | S02 | | Simklubben S 02 | | | | | | 5:51.76 | |
| Robert Sznajder Granat | 191996 | | | 1:34.28 | | | | | |
| Elias Gausel | 191996 | | | 1:30.88 | | | | | |
| Johannes Sköld | 191996 | | | 1:21.48 | | | | | |
| Sebastian Johansson | 191997 | | | 1:25.12 | | | | | |
3 | SK Elfsborg Lag 2 Pojk | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 6:22.88 | |
Gren 20, 400m frisim damer, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 5:23.00 | |
2 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 5:23.21 | |
3 | Amanda Andersson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 5:27.19 | |
8 | Linnea Kaldrup | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 5:59.05 | |
Gren 21, 400m frisim herrar, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Karl Olsson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 5:06.11 | |
2 | Elias Gausel | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 5:08.05 | |
3 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 5:10.86 | |
Gren 22, 200m frisim damer, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Louise Hjalmarsson | 201997 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 2:29.95 | |
2 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:31.22 | |
3 | Felicia Andersson | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 2:35.73 | |
5 | Erica Dahlgren | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:39.07 | |
Gren 23, 200m frisim herrar, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kalle Svensson | 201997 | Lysekils Simsällskap | | | | | | 2:42.32 | |
2 | Marcus Pedersen | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 2:54.08 | |
3 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:57.19 | |
Gren 24, 400m frisim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Jansson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 4:50.14 | |
2 | Olivia Lundgren | 201995 | S77 Stenungsund | | | | | | 5:09.25 | |
3 | Wendy Mo | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 5:17.01 | |
Gren 25, 400m frisim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Eriksson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 4:18.29 | |
2 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 4:33.59 | |
3 | Christoffer Risebrandt | 201990 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 4:44.73 | |
6 | Thobias Lindqvist | 201993 | Simklubben S 02 | | | | | | 5:21.33 | |
Gren 26, 100m fjärilsim damer, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:20.71 | |
2 | Hanna Rydén | 201996 | Alingsås SLS | | | | | | 1:24.54 | |
3 | Amanda Andersson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:27.77 | |
4 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:31.78 | |
Gren 27, 100m fjärilsim herrar, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:21.91 | |
2 | Max Svedlund-Selander | 201996 | Lysekils Simsällskap | | | | | | 1:26.13 | |
3 | Karl Olsson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:27.08 | |
Gren 28, 50m fjärilsim damer, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Felicia Andersson | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.53 | |
2 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 35.83 | |
3 | Louise Hjalmarsson | 201997 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 36.36 | |
4 | Erica Dahlgren | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 38.42 | |
Gren 29, 50m fjärilsim herrar, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kalle Svensson | 201997 | Lysekils Simsällskap | | | | | | 38.03 | |
2 | Daniel Sumi | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 41.60 | |
3 | Marcus Pedersen | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 42.73 | |
6 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 46.67 | |
Gren 30, 100m fjärilsim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Monica Näslund | 201994 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 1:14.30 | |
2 | Johanna André | 201995 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:20.88 | |
3 | Malin Waern | 201994 | Åmåls Simsällskap | | | | | | 1:21.03 | |
Gren 31, 100m fjärilsim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Eriksson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:02.83 | |
2 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:07.49 | |
3 | Mathias Petrusson | 201993 | S77 Stenungsund | | | | | | 1:08.02 | |
Gren 32, 100m ryggsim damer, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Cajsa Törnqvist | 201996 | Åsundens Simsällskap | | | | | | 1:19.80 | |
2 | Amanda Andersson | 201996 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:22.97 | |
3 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:23.50 | |
8 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:26.27 | |
10 | Linnea Kaldrup | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:29.58 | |
Gren 33, 100m ryggsim herrar, 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johannes Sköld | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:12.15 | |
2 | Georg Hess | 201996 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:13.63 | |
3 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:17.24 | |
5 | Elias Gausel | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:22.03 | |
11 | Robert Sznajder Granat | 201996 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:43.13 | |
Gren 34, 100m ryggsim damer, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Louise Hjalmarsson | 201997 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 1:20.15 | |
2 | Felicia Andersson | 201997 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:22.06 | |
3 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:22.69 | |
9 | Erica Dahlgren | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:29.55 | |
Gren 35, 100m ryggsim herrar, 12 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kalle Svensson | 201997 | Lysekils Simsällskap | | | | | | 1:24.25 | |
2 | Daniel Sumi | 201997 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:30.00 | |
3 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:32.92 | |
Gren 36, 4x50m frisim mixed, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Trollhättans SS Lag 2 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:54.42 | |
2 | Trollhättans SS Lag 1 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:54.50 | |
3 | Trollhättans SS Lag 3 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:58.91 | |
Gren 37, 4x100m frisim damer, 12 - 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | S02 | | Simklubben S 02 | | | | | | 4:45.22 | |
| Hanna Erléus | 191997 | | | 1:13.68 | | | | | |
| Lina Berg | 191996 | | | 1:08.71 | | | | | |
| Julia Bellvik | 191996 | | | 1:10.36 | | | | | |
| Erica Dahlgren | 191997 | | | 1:12.47 | | | | | |
2 | Uddevalla Sim Lag | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:50.11 | |
3 | Uddevalla Sim Lag 2 | | Uddevalla Sim | | | | | | 5:16.52 | |
Gren 38, 4x100m frisim herrar, 12 - 13 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | SK Elfsborg Lag 1 Pojk | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 4:57.42 | |
2 | S02 | | Simklubben S 02 | | | | | | 4:59.62 | |
| Robert Sznajder Granat | 191996 | | | 1:29.91 | | | | | |
| Johannes Sköld | 191996 | | | 1:05.53 | | | | | |
| Sebastian Johansson | 191997 | | | 1:19.98 | | | | | |
| Elias Gausel | 191996 | | | 1:04.20 | | | | | |
3 | SK Elfsborg Lag 2 Pojk | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 5:48.33 | |
Gren 39, 25m fjärilsim damer, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sanna Lygnestrand | 201999 | Varabygdens Simsällskap | | | | | | 18.34 | |
2 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | | | | | | 20.35 | |
3 | Thilda Larsson | 201999 | Vänersborg | | | | | | 20.38 | |
14 | Malin Kaldrup | 202000 | Simklubben S 02 | | | | | | 26.05 | |
Gren 40, 25m fjärilsim herrar, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Albin Lövgren | 201999 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 16.31 | |
2 | William W Holappa | 201999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 20.40 | |
3 | Erik Strandberg | 201999 | Uddevalla Sim | | | | | | 21.02 | |
Gren 41, 50m fjärilsim damer, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linnéa Fahlberg | 201998 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 40.99 | |
2 | Evelina Johansson | 201998 | Simklubben Götene | | | | | | 43.69 | |
3 | Daniela Bengtsson | 201998 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 45.09 | |
6 | Clara Szolnoky | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | 47.96 | |
Gren 42, 50m fjärilsim herrar, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Albin Robertsson | 201998 | Uddevalla Sim | | | | | | 43.10 | |
2 | Philip Bergstedt | 201998 | Alingsås SLS | | | | | | 47.15 | |
3 | Gustav Palmér | 201998 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 49.83 | |
| Mikolaj Cuszynski-Kruk | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 43, 200m fjärilsim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Andrea Appenborg | 201992 | S77 Stenungsund | | | | | | 2:48.25 | |
2 | Jennifer Ask | 201995 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 3:08.81 | |
3 | Lena Ghabayen | 201995 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 3:20.58 | |
Gren 44, 200m fjärilsim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Rasmus Olsson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:58.20 | |
Gren 45, 50m bröstsim damer, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | | | | | | 48.65 | |
2 | Sanna Lygnestrand | 201999 | Varabygdens Simsällskap | | | | | | 48.72 | |
3 | Gabriella Sanftleben | 201999 | Uddevalla Sim | | | | | | 50.68 | |
10 | Regina Borg Wermäng | 201999 | Simklubben S 02 | | | | | | 55.10 | |
13 | Pelin Tonta | 201999 | Simklubben S 02 | | | | | | 56.37 | |
22 | Malin Kaldrup | 202000 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:00.37 | |
28 | Madelene Kastmark | 201999 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:12.54 | |
Gren 46, 50m bröstsim herrar, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Albin Lövgren | 201999 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 44.86 | |
2 | Elliot Olsson | 201999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 52.02 | |
3 | Noah Griphem | 201999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 53.55 | |
Gren 47, 100m bröstsim damer, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Josefine Viljakainen | 201998 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:35.86 | |
2 | Daniela Bengtsson | 201998 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:41.08 | |
3 | Erica Pedersen | 201998 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:42.10 | |
| Klara Hammarström | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 48, 100m bröstsim herrar, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Philip Bergstedt | 201998 | Alingsås SLS | | | | | | 1:53.76 | |
2 | Gustav Palmér | 201998 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 1:55.24 | |
3 | Christian Söderlund | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:59.84 | |
4 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:02.12 | |
Gren 49, 100m frisim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Monica Näslund | 201994 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 1:04.35 | |
2 | Johanna André | 201995 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:05.07 | |
3 | Malin Waern | 201994 | Åmåls Simsällskap | | | | | | 1:07.34 | |
11 | Pernilla Lindberg | 201994 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:16.44 | |
16 | Agnes Oldefors | 201995 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:33.57 | |
Gren 50, 100m frisim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Eriksson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 55.24 | |
2 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 57.59 | |
3 | Mathias Petrusson | 201993 | S77 Stenungsund | | | | | | 58.75 | |
9 | Thobias Lindqvist | 201993 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:06.63 | |
12 | Vincent Szolnoky | 201995 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:17.07 | |
14 | Karl Nylund | 201994 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:22.14 | |
Gren 51, 50m frisim damer, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | | | | | | 35.51 | |
2 | Sanna Lygnestrand | 201999 | Varabygdens Simsällskap | | | | | | 37.47 | |
3 | Thilda Larsson | 201999 | Vänersborg | | | | | | 40.17 | |
3 | Olivia Rudqvist | 202000 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 40.17 | |
12 | Malin Kaldrup | 202000 | Simklubben S 02 | | | | | | 46.90 | |
20 | Regina Borg Wermäng | 201999 | Simklubben S 02 | | | | | | 51.13 | |
22 | Evelina Lundin | 202000 | Simklubben S 02 | | | | | | 54.54 | |
30 | Pelin Tonta | 201999 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:08.09 | |
Gren 52, 50m frisim herrar, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Albin Lövgren | 201999 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 33.87 | |
2 | Samuel Rudqvist | 201999 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 37.43 | |
3 | Erik Strandberg | 201999 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.63 | |
Gren 53, 100m frisim damer, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Matilda Larsson | 201998 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:18.27 | |
2 | Jennifer Lång | 201998 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 1:21.84 | |
3 | Olivia Utter | 201998 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 1:25.95 | |
9 | Clara Szolnoky | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:33.71 | |
14 | Klara Hammarström | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:01.08 | |
Gren 54, 100m frisim herrar, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Albin Robertsson | 201998 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:21.03 | |
2 | Philip Bergstedt | 201998 | Alingsås SLS | | | | | | 1:21.91 | |
3 | Christian Söderlund | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:31.61 | |
| Mikolaj Cuszynski-Kruk | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 55, 200m ryggsim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Monica Näslund | 201994 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 2:38.91 | |
2 | Sofia Jansson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:39.66 | |
3 | Angelica Stenvold | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:48.56 | |
11 | Pernilla Lindberg | 201994 | Simklubben S 02 | | | | | | 3:32.96 | |
Gren 56, 200m ryggsim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Björn Marberg | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:20.63 | |
2 | Gustav Eriksson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:28.25 | |
3 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:31.94 | |
6 | Vincent Szolnoky | 201995 | Simklubben S 02 | | | | | | 3:11.20 | |
Gren 57, 4x50m medley damer, 11 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | SK Elfsborg Lag 1 Flick | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 2:54.91 | |
2 | SK Götene Lag 1 F | | Simklubben Götene | | | | | | 3:06.54 | |
3 | S02 | | Simklubben S 02 | | | | | | 3:56.98 | |
| Madelene Kastmark | 191999 | | | 1:15.23 | | | | | |
| Regina Borg Wermäng | 191999 | | | 58.12 | | | | | |
| Clara Szolnoky | 191998 | | | 53.48 | | | | | |
| Klara Hammarström | 191998 | | | 50.15 | | | | | |
Gren 58, 4x50m medley herrar, 11 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | SK Elfsborg Lag 1 Pojk | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 3:24.31 | |
2 | SK Elfsborg Lag 2 Pojk | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 3:51.13 | |
Gren 59, 200m frisim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Jansson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:17.48 | |
2 | Wendy Mo | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:26.42 | |
3 | Malin Nilsson | 201995 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:29.70 | |
10 | Pernilla Lindberg | 201994 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:51.48 | |
Gren 60, 200m frisim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Eriksson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:01.16 | |
2 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:05.37 | |
3 | Christoffer Risebrandt | 201990 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:08.39 | |
Gren 61, 100m medley damer, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sanna Lygnestrand | 201999 | Varabygdens Simsällskap | | | | | | 1:33.04 | |
2 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | | | | | | 1:33.32 | |
3 | Thilda Larsson | 201999 | Vänersborg | | | | | | 1:41.90 | |
9 | Malin Kaldrup | 202000 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:00.82 | |
Gren 62, 100m medley herrar, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Albin Lövgren | 201999 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 1:30.19 | |
2 | Erik Strandberg | 201999 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:45.62 | |
3 | William W Holappa | 201999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:47.44 | |
Gren 63, 100m medley damer, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Josefine Viljakainen | 201998 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:27.47 | |
2 | Matilda Larsson | 201998 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:31.71 | |
3 | Jennifer Lång | 201998 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 1:32.37 | |
| Emilie Zhu | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
| Clara Szolnoky | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
| Klara Hammarström | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 64, 100m medley herrar, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Albin Robertsson | 201998 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:33.20 | |
2 | Philip Bergstedt | 201998 | Alingsås SLS | | | | | | 1:36.92 | |
3 | Gustav Palmér | 201998 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 1:41.60 | |
| Mikolaj Cuszynski-Kruk | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 65, 100m ryggsim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Monica Näslund | 201994 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 1:11.35 | |
2 | Angelica Stenvold | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:16.51 | |
3 | Linn Karlsson | 201995 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:20.36 | |
12 | Pernilla Lindberg | 201994 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:33.82 | |
Gren 66, 100m ryggsim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Björn Marberg | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:06.69 | |
2 | Christoffer Risebrandt | 201990 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:07.06 | |
3 | Gustav Eriksson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:08.70 | |
6 | Thobias Lindqvist | 201993 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:18.79 | |
8 | Vincent Szolnoky | 201995 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:29.02 | |
9 | Karl Nylund | 201994 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:46.65 | |
Gren 67, 50m ryggsim damer, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | | | | | | 43.48 | |
2 | Hilda Andersson | 201999 | Uddevalla Sim | | | | | | 44.91 | |
3 | Sanna Lygnestrand | 201999 | Varabygdens Simsällskap | | | | | | 46.19 | |
16 | Malin Kaldrup | 202000 | Simklubben S 02 | | | | | | 56.36 | |
19 | Evelina Lundin | 202000 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:00.04 | |
23 | Madelene Kastmark | 201999 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:06.45 | |
24 | Pelin Tonta | 201999 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:06.92 | |
Gren 68, 50m ryggsim herrar, 10 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Erik Strandberg | 201999 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.56 | |
2 | Albin Lövgren | 201999 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 43.05 | |
3 | Samuel Rudqvist | 201999 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 47.61 | |
Gren 69, 100m ryggsim damer, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jennifer Lång | 201998 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 1:31.90 | |
2 | Linnéa Fahlberg | 201998 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 1:33.14 | |
3 | Matilda Larsson | 201998 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:35.10 | |
12 | Klara Hammarström | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | 2:14.74 | |
| Emilie Zhu | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 70, 100m ryggsim herrar, 11 år, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Albin Robertsson | 201998 | Uddevalla Sim | | | | | | 1:28.82 | |
2 | Philip Bergstedt | 201998 | Alingsås SLS | | | | | | 1:36.81 | |
3 | Christian Söderlund | 201998 | Simklubben S 02 | | | | | | 1:40.83 | |
Gren 71, 200m bröstsim damer, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Jansson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:45.75 | |
2 | Wendy Mo | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 3:04.01 | |
3 | Malin Waern | 201994 | Åmåls Simsällskap | | | | | | 3:16.21 | |
Gren 72, 200m bröstsim herrar, 14 år och äldre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:43.11 | |
2 | Christoffer Risebrandt | 201990 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:47.18 | |
3 | Gustav Eriksson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:48.81 | |
8 | Karl Nylund | 201994 | Simklubben S 02 | | | | | | 3:27.54 | |
Gren 73, 4x50m frisim damer, 11 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | SK Elfsborg Lag 1 Flick | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 2:38.41 | |
2 | SK Elfsborg Lag 2 Flick | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 2:52.10 | |
3 | Trollhättans Simsällskap | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 2:54.74 | |
4 | S02 | | Simklubben S 02 | | | | | | 3:15.04 | |
| Clara Szolnoky | 191998 | | | 40.37 | | | | | |
| Malin Kaldrup | 192000 | | | 48.98 | | | | | |
| Klara Hammarström | 191998 | | | 50.66 | | | | | |
| Evelina Lundin | 192000 | | | 55.03 | | | | | |
Gren 74, 4x50m frisim herrar, 11 år och yngre, Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | SK Elfsborg Lag 1 Pojk | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 2:57.64 | |