Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.65 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.92 | |
3 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.40 | |
4 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.41 | |
5 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 32.30 | |
6 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.59 | |
7 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 32.60 | |
8 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.74 | |
9 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 32.75 | |
10 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.79 | |
11 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.09 | |
12 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.10 | |
| Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.10 | |
14 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.42 | |
15 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 33.69 | |
16 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.72 | |
17 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.78 | |
18 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.89 | |
19 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 34.51 | |
20 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 34.68 | |
21 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 34.86 | |
| Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.86 | |
23 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 34.90 | |
24 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.41 | |
25 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.55 | |
26 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.63 | |
27 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.19 | |
28 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.32 | |
29 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 36.47 | |
30 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 36.53 | |
31 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.90 | |
32 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 36.95 | |
33 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 36.96 | |
34 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 36.99 | |
35 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 37.14 | |
36 | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 37.35 | |
37 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 37.56 | |
38 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 37.83 | |
39 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 37.84 | |
40 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 38.36 | |
41 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 38.56 | |
42 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | | | | | | 38.58 | |
43 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 39.02 | |
44 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.11 | |
45 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.93 | |
46 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.49 | |
47 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.84 | |
48 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 41.35 | |
| Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 41.35 | |
50 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 41.78 | |
51 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.89 | |
52 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.95 | |
53 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 42.92 | |
54 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | | | | | 46.79 | |
55 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 50.70 | |
56 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 51.35 | |
57 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 52.87 | |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.12 | |
2 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.15 | |
3 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 30.37 | |
4 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 30.63 | |
5 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 30.72 | |
6 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 31.07 | |
7 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 31.13 | |
8 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 31.22 | |
9 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.46 | |
10 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.52 | |
11 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.63 | |
12 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | | | | | 31.86 | |
| Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 31.86 | |
14 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.96 | |
15 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 32.26 | |
16 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 32.39 | |
17 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 32.48 | |
18 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 32.75 | |
19 | Amanda Fjellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 33.01 | |
20 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.26 | |
21 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 33.37 | |
22 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 33.56 | |
23 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 34.01 | |
24 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.36 | |
25 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 36.09 | |
26 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 37.11 | |
27 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 38.40 | |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.77 | |
2 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.41 | |
3 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.00 | |
4 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.18 | |
5 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 29.47 | |
6 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.78 | |
7 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.89 | |
8 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | | | | | 29.97 | |
9 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 29.99 | |
10 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 30.55 | |
11 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.57 | |
12 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 30.69 | |
13 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 30.96 | |
14 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.16 | |
15 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.38 | |
16 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.59 | |
17 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 31.60 | |
18 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.80 | |
19 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 31.90 | |
20 | Matilda Torén | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.92 | |
21 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.94 | |
22 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 31.99 | |
23 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 32.02 | |
24 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 32.20 | |
25 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 32.70 | |
26 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.93 | |
27 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.96 | |
28 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 33.32 | |
29 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.91 | |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.63 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.73 | |
3 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.84 | |
4 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 32.15 | |
5 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.79 | |
6 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 32.83 | |
7 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 33.64 | |
| Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | | DSQ |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.09 | |
2 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 30.31 | |
3 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.48 | |
4 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 30.78 | |
5 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 30.85 | |
6 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 31.64 | |
7 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 31.72 | |
8 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 32.64 | |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.49 | |
2 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.45 | |
3 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.80 | |
4 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 28.84 | |
5 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.16 | |
6 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.67 | |
7 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | | | | | 29.81 | |
8 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.94 | |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.06 | |
2 | Kevin Chen | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.84 | |
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 30.13 | |
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 30.28 | |
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 30.45 | |
6 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 30.80 | |
7 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.93 | |
8 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 31.42 | |
9 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.55 | |
10 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 31.69 | |
11 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.24 | |
12 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 32.45 | |
13 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.03 | |
14 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.63 | |
15 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 33.93 | |
16 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 34.45 | |
17 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 34.92 | |
18 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 35.11 | |
19 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.14 | |
20 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.63 | |
21 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 35.99 | |
22 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 36.02 | |
23 | Aron Wilhelmsen | 2005 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 36.21 | |
24 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.62 | |
25 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 36.69 | |
26 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 38.22 | |
27 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 38.29 | |
28 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 38.57 | |
29 | Adrian Nohr Vangen | 2004 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 40.65 | |
30 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 40.93 | |
31 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.66 | |
32 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 42.02 | |
33 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 44.19 | |
34 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 45.86 | |
35 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 47.42 | |
| Casper Ericsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | | DSQ |
| Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.19 | |
2 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.95 | |
3 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.01 | |
4 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.13 | |
5 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 28.16 | |
6 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.32 | |
7 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 28.58 | |
8 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.75 | |
9 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 28.97 | |
10 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.03 | |
11 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 29.26 | |
12 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 29.30 | |
13 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.47 | |
14 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.59 | |
15 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.78 | |
16 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.88 | |
17 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 30.42 | |
18 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 30.57 | |
19 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.73 | |
20 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 31.30 | |
21 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 31.62 | |
22 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 31.88 | |
23 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 31.91 | |
24 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.81 | |
25 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 33.07 | |
26 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.21 | |
27 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.55 | |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | | | | | | 24.74 | |
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 26.63 | |
3 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 26.75 | |
4 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 26.84 | |
| Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 26.84 | |
6 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 27.05 | |
7 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 27.13 | |
8 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.25 | |
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 27.41 | |
10 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 27.65 | |
11 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.95 | |
12 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 28.46 | |
13 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.68 | |
14 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.00 | |
15 | Sander Aalbu | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 29.07 | |
16 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | | | | | 29.45 | |
17 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.49 | |
18 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.82 | |
19 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.91 | |
20 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | | | | | | 30.44 | |
21 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 41.94 | |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.84 | |
2 | Kevin Chen | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.28 | |
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 29.60 | |
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 30.28 | |
5 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.53 | |
6 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 30.57 | |
7 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 32.32 | |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.03 | |
2 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.75 | |
| Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 27.75 | |
4 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.92 | |
5 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.03 | |
6 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 28.51 | |
7 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.20 | |
| Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.20 | |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | | | | | | 24.79 | |
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 26.37 | |
3 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 26.50 | |
4 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.76 | |
5 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 27.02 | |
6 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 27.32 | |
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 27.54 | |
8 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 27.63 | |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 32.56 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.97 | |
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.31 | |
4 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.68 | |
5 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.94 | |
6 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 34.71 | |
7 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.24 | |
8 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 35.45 | |
9 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.46 | |
10 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.63 | |
11 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 35.70 | |
12 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.71 | |
13 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.80 | |
14 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 35.90 | |
15 | Agnes Sortvik Hansen | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 36.41 | |
16 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.78 | |
17 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.92 | |
| Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 36.92 | |
19 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 37.03 | |
20 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 37.38 | |
21 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 37.59 | |
22 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 37.63 | |
23 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 37.74 | |
24 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 37.89 | |
25 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 37.92 | |
26 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 37.98 | |
27 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 38.37 | |
28 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 39.36 | |
29 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.80 | |
30 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.90 | |
31 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 39.94 | |
32 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.13 | |
33 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.13 | |
34 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 41.46 | |
35 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.78 | |
36 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 42.00 | |
37 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 42.12 | |
38 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 42.45 | |
39 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 43.16 | |
40 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 43.26 | |
41 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 43.55 | |
42 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 44.21 | |
43 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 44.80 | |
44 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 45.19 | |
45 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 45.51 | |
46 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | | | | | 45.71 | |
47 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 49.02 | |
48 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 49.67 | |
49 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 51.95 | |
| Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | | DSQ |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.10 | |
2 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.34 | |
3 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.50 | |
4 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | | | | | 31.96 | |
5 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 31.97 | |
6 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 32.95 | |
7 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.96 | |
8 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 33.09 | |
9 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 33.31 | |
10 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 33.42 | |
11 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 33.79 | |
12 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 34.24 | |
13 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 34.49 | |
14 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 34.59 | |
15 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 34.63 | |
16 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.34 | |
17 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | | | | | | 35.55 | |
18 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 35.74 | |
19 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 36.10 | |
20 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.32 | |
21 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 36.95 | |
22 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 37.36 | |
23 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 37.46 | |
24 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 37.90 | |
25 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 38.21 | |
26 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 39.19 | |
27 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.41 | |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.96 | |
2 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.92 | |
3 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 30.62 | |
4 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | | | | | 30.86 | |
5 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.08 | |
6 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.31 | |
7 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.48 | |
8 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.70 | |
9 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 31.77 | |
10 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | | | | | 32.03 | |
11 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 32.78 | |
12 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 32.87 | |
13 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 32.98 | |
14 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.04 | |
15 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.15 | |
16 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 33.79 | |
17 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.85 | |
18 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 34.25 | |
19 | Matilda Torén | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.81 | |
20 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 35.41 | |
21 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 36.23 | |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 32.05 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.50 | |
3 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.03 | |
4 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.18 | |
| Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.18 | |
6 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.83 | |
7 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 34.95 | |
8 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.49 | |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.62 | |
2 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.99 | |
3 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.16 | |
4 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 31.44 | |
5 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | | | | | 31.72 | |
6 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 32.79 | |
7 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.95 | |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.59 | |
2 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.01 | |
3 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 30.25 | |
4 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | | | | | 30.46 | |
5 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.27 | |
6 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.72 | |
7 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.81 | |
| Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.81 | |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 31.34 | |
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 31.63 | |
3 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.65 | |
4 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.81 | |
5 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 32.91 | |
6 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 33.10 | |
7 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.53 | |
8 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 33.69 | |
9 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 33.80 | |
10 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 34.50 | |
11 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 34.56 | |
12 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 34.97 | |
13 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.02 | |
14 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 35.54 | |
15 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.57 | |
16 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 35.71 | |
17 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 35.73 | |
18 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 35.86 | |
19 | Adrian Nohr Vangen | 2004 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 37.21 | |
20 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 37.96 | |
21 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 38.27 | |
22 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 38.36 | |
23 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 38.84 | |
24 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.43 | |
25 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.34 | |
26 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 40.82 | |
27 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.97 | |
28 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 41.08 | |
29 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.20 | |
30 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.21 | |
31 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 41.39 | |
32 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.76 | |
33 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 42.47 | |
34 | Willgot Malmström | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 43.77 | |
35 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 45.00 | |
36 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 45.13 | |
37 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 49.99 | |
38 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 51.97 | |
39 | Casper Ericsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 55.24 | |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.48 | |
2 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.88 | |
3 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.90 | |
4 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.41 | |
5 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.05 | |
6 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.12 | |
7 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.60 | |
8 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.69 | |
9 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 30.76 | |
10 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 30.79 | |
11 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 30.83 | |
12 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.91 | |
13 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 31.23 | |
14 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.37 | |
15 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.40 | |
16 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.48 | |
17 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 32.23 | |
18 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.43 | |
19 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.99 | |
20 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 34.88 | |
21 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.57 | |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 27.85 | |
2 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.25 | |
3 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.47 | |
4 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.85 | |
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 29.11 | |
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.53 | |
7 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.59 | |
8 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 29.63 | |
9 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.72 | |
10 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.01 | |
11 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.15 | |
12 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.67 | |
13 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.12 | |
14 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 31.23 | |
15 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.84 | |
16 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 39.29 | |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.33 | |
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 31.38 | |
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 32.01 | |
4 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.15 | |
5 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 33.15 | |
6 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.85 | |
7 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 34.13 | |
8 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 34.31 | |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.40 | |
2 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.45 | |
3 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.58 | |
4 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.04 | |
5 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.09 | |
6 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.22 | |
7 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.31 | |
8 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.61 | |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 27.37 | |
| Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 27.37 | |
3 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.09 | |
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 29.03 | |
5 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.07 | |
6 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 29.14 | |
7 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.59 | |
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 30.11 | |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.26 | |
2 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 36.53 | |
3 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 36.64 | |
4 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 37.41 | |
5 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 37.95 | |
6 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 38.36 | |
7 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 38.93 | |
8 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 39.14 | |
9 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.52 | |
10 | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 39.60 | |
11 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 40.18 | |
12 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.70 | |
| Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.70 | |
14 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.83 | |
15 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 40.85 | |
16 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 40.97 | |
17 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 41.13 | |
18 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.24 | |
19 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.30 | |
20 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 41.42 | |
21 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.48 | |
22 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 42.00 | |
23 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 42.16 | |
24 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 42.80 | |
25 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 43.32 | |
26 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 43.39 | |
27 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 44.05 | |
28 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 44.18 | |
29 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 44.45 | |
30 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 44.59 | |
31 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 44.62 | |
32 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 46.29 | |
33 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 46.41 | |
34 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 46.93 | |
35 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 47.43 | |
36 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 47.44 | |
37 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 47.69 | |
38 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 47.72 | |
39 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 47.95 | |
40 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 48.38 | |
41 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | | | | | 48.91 | |
42 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 49.33 | |
43 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 50.00 | |
44 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 50.49 | |
45 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 55.39 | |
46 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 55.59 | |
| Agnes Sortvik Hansen | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | | DSQ |
| Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | | | | | | | DSQ |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 33.32 | |
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.14 | |
3 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 35.53 | |
4 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 35.66 | |
5 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 35.77 | |
6 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 36.63 | |
7 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 36.71 | |
8 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 36.94 | |
9 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 37.39 | |
10 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 37.55 | |
11 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 37.83 | |
12 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 37.96 | |
13 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 38.35 | |
14 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 38.61 | |
15 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 39.11 | |
16 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 39.82 | |
17 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 40.29 | |
18 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 40.41 | |
19 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 41.13 | |
20 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 41.39 | |
21 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | | | | | | 41.55 | |
22 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 41.81 | |
23 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 42.02 | |
24 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 43.52 | |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 32.90 | |
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 33.20 | |
3 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 33.39 | |
4 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 33.97 | |
5 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.58 | |
6 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.77 | |
7 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 34.96 | |
8 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | | | | | 35.02 | |
9 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 35.05 | |
10 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 35.81 | |
11 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 35.96 | |
12 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 35.98 | |
13 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.73 | |
14 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 37.74 | |
15 | Matilda Torén | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 37.76 | |
16 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 38.66 | |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.91 | |
2 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 36.08 | |
3 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 36.77 | |
4 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.80 | |
5 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 36.84 | |
6 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 37.42 | |
7 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 38.39 | |
8 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 40.05 | |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 33.93 | |
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.99 | |
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 35.39 | |
4 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 35.72 | |
5 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 35.73 | |
6 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 36.01 | |
7 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 37.46 | |
8 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 38.35 | |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 32.73 | |
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 33.41 | |
3 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 33.47 | |
4 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 33.87 | |
5 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 34.38 | |
6 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | | | | | 34.58 | |
7 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.90 | |
8 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.46 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 33.52 | |
2 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 34.59 | |
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.37 | |
4 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 36.03 | |
5 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 37.17 | |
6 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 37.28 | |
7 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 37.51 | |
8 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 37.63 | |
9 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 38.13 | |
10 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 38.94 | |
11 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 39.13 | |
12 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.38 | |
| David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.38 | |
14 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 39.41 | |
15 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 39.76 | |
16 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.78 | |
17 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 39.84 | |
18 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.64 | |
19 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 40.72 | |
20 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 40.91 | |
21 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 40.99 | |
22 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 42.43 | |
23 | Willgot Malmström | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 42.54 | |
24 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 42.56 | |
25 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 43.19 | |
26 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 43.42 | |
27 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 43.61 | |
28 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 44.74 | |
29 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 45.30 | |
30 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 47.08 | |
31 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 47.83 | |
32 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 48.72 | |
33 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 48.86 | |
34 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 55.30 | |
35 | Casper Ericsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 1:05.84 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.04 | |
2 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 32.59 | |
3 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 33.01 | |
4 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.05 | |
5 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 35.02 | |
6 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 35.04 | |
7 | Arthur Dahl | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 35.26 | |
8 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 35.60 | |
9 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 35.87 | |
| Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 35.87 | |
11 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 35.99 | |
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 36.21 | |
13 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 36.87 | |
14 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 37.63 | |
15 | Sondre Solhøy | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 38.30 | |
16 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.22 | |
17 | Erik Ouren | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 39.30 | |
18 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 39.81 | |
19 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 41.99 | |
20 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 42.08 | |
| Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johannes Skagius | 1995 | Simklubben Neptun | | | | | | 27.77 | |
2 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.29 | |
3 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.92 | |
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 30.58 | |
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | | | | | 31.90 | |
6 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | | | | | | 32.03 | |
7 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.29 | |
8 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 32.39 | |
9 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 32.63 | |
10 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 32.73 | |
11 | Mathias Gundrosen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 34.70 | |
12 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 34.81 | |
13 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 34.98 | |
14 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 36.06 | |
15 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 36.97 | |
16 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 44.84 | |
17 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 47.51 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 34.21 | |
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.28 | |
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 35.56 | |
4 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 37.08 | |
5 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 37.24 | |
6 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 37.37 | |
7 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 37.38 | |
8 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 37.92 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.49 | |
2 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 32.22 | |
3 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 32.75 | |
4 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.10 | |
5 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 34.89 | |
6 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 34.98 | |
7 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 35.27 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johannes Skagius | 1995 | Simklubben Neptun | | | | | | 27.48 | |
2 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.09 | |
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 30.49 | |
4 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | | | | | 31.55 | |
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.11 | |
6 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | | | | | | 32.25 | |
7 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 32.68 | |
8 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 33.05 | |
Gren 7, 50m Frisim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.80 | |
2 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.13 | |
3 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.16 | |
4 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.21 | |
5 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.71 | |
6 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.79 | |
7 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.92 | |
8 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.23 | |
9 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.30 | |
10 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 30.42 | |
11 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.72 | |
| Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.72 | |
13 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.74 | |
14 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 30.95 | |
15 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.09 | |
16 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 31.21 | |
17 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 31.23 | |
18 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 31.33 | |
19 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.41 | |
20 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 31.63 | |
21 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 31.95 | |
22 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.08 | |
23 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.20 | |
24 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 32.32 | |
25 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.59 | |
26 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.64 | |
27 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.87 | |
28 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | 32.94 | |
29 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 32.96 | |
30 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.04 | |
31 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 33.12 | |
32 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 33.20 | |
33 | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 33.22 | |
34 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.41 | |
35 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 33.44 | |
36 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.51 | |
37 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.56 | |
38 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.58 | |
39 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 33.85 | |
40 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.02 | |
41 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 34.17 | |
42 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | | | | | | 34.25 | |
43 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 34.27 | |
44 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 34.51 | |
45 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 34.52 | |
46 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 34.66 | |
47 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 34.69 | |
48 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.28 | |
49 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.78 | |
50 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.88 | |
51 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 36.11 | |
52 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 36.19 | |
53 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 37.26 | |
54 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 37.78 | |
55 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 38.64 | |
56 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | | | | | 39.25 | |
57 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 39.31 | |
58 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 39.56 | |
59 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 42.64 | |
60 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 44.37 | |
| Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 7, 50m Frisim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 27.65 | |
2 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.22 | |
3 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 28.31 | |
4 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | | | | | 28.33 | |
5 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 28.39 | |
6 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 28.53 | |
7 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.61 | |
8 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 28.69 | |
9 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 28.79 | |
10 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.83 | |
11 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.02 | |
12 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.10 | |
13 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 29.42 | |
14 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 29.83 | |
15 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.02 | |
16 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 30.06 | |
17 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 30.18 | |
18 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 30.23 | |
19 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 30.36 | |
20 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 30.38 | |
21 | Amanda Fjellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 30.62 | |
22 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 30.75 | |
23 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.86 | |
| Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 30.86 | |
25 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | | | | | | 30.99 | |
26 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 31.03 | |
27 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 31.05 | |
28 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 31.21 | |
29 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 31.48 | |
30 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 31.64 | |
31 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 31.88 | |
32 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 32.64 | |
33 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 32.67 | |
34 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.69 | |
35 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 33.17 | |
36 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 33.30 | |
37 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 33.34 | |
38 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 35.20 | |
Gren 7, 50m Frisim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.40 | |
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.66 | |
3 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 26.67 | |
4 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.24 | |
5 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.32 | |
6 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.52 | |
7 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 27.69 | |
8 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 27.89 | |
9 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.31 | |
10 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | | | | | 28.40 | |
11 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 28.73 | |
12 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.79 | |
13 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 28.97 | |
14 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | | | | | 29.01 | |
15 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 29.04 | |
16 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 29.32 | |
17 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 29.47 | |
18 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.59 | |
19 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.64 | |
20 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.82 | |
| Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.82 | |
22 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.87 | |
23 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 30.00 | |
24 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 30.08 | |
25 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 30.21 | |
26 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 31.11 | |
27 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.31 | |
28 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | | | | | | 31.69 | |
Gren 7, 50m Frisim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.49 | |
2 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.03 | |
3 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 28.68 | |
4 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.19 | |
5 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.23 | |
6 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.30 | |
7 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.55 | |
8 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.92 | |
Gren 7, 50m Frisim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 28.02 | |
2 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 28.09 | |
3 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | | | | | 28.13 | |
4 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 28.27 | |
5 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.33 | |
6 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 28.47 | |
7 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 28.59 | |
8 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 28.69 | |
Gren 7, 50m Frisim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.33 | |
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.45 | |
3 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.72 | |
4 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 26.90 | |
5 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.13 | |
6 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.42 | |
7 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 27.64 | |
8 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 28.18 | |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 26.98 | |
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 27.38 | |
3 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 27.39 | |
4 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 27.53 | |
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.62 | |
| Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 27.62 | |
7 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 28.04 | |
8 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 28.37 | |
9 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.48 | |
10 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 28.54 | |
11 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 28.57 | |
12 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.60 | |
13 | Kevin Chen | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.02 | |
14 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 29.15 | |
15 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 29.59 | |
16 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 29.91 | |
17 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 29.98 | |
18 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 30.17 | |
19 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 30.21 | |
20 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 30.42 | |
21 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 30.46 | |
22 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | | | | | 30.54 | |
23 | Aron Wilhelmsen | 2005 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 31.36 | |
24 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 31.41 | |
25 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 31.76 | |
26 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 31.84 | |
27 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 31.86 | |
28 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.03 | |
29 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.06 | |
30 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.17 | |
31 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.22 | |
32 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 32.41 | |
33 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.63 | |
34 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 32.78 | |
35 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 32.90 | |
36 | Adrian Nohr Vangen | 2004 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 32.96 | |
37 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 33.20 | |
38 | Willgot Malmström | 2005 | Varberg Sim | | | | | | 33.27 | |
39 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 33.80 | |
40 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 33.90 | |
41 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 34.01 | |
42 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | | | | | 34.25 | |
43 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.53 | |
44 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | | | | | 34.66 | |
45 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 35.58 | |
46 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 36.32 | |
47 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 38.90 | |
48 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 43.47 | |
49 | Casper Ericsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 48.64 | |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 25.42 | |
2 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 25.70 | |
3 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.00 | |
4 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 26.06 | |
5 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.14 | |
6 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 26.64 | |
7 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.68 | |
8 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 26.70 | |
9 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 26.72 | |
10 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 26.73 | |
11 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 26.79 | |
12 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 26.87 | |
13 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.18 | |
14 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 27.60 | |
15 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 27.74 | |
16 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 27.81 | |
17 | Andreas Forsstrom | 2002 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 27.99 | |
18 | Arthur Dahl | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 28.01 | |
19 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | | | | | 28.56 | |
20 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.59 | |
21 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 28.77 | |
22 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 28.78 | |
| Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | | | | | | 28.78 | |
24 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | | | | | 29.11 | |
25 | Erik Ouren | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.14 | |
26 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 29.35 | |
27 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 29.86 | |
28 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 30.88 | |
29 | Sondre Solhøy | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 31.26 | |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | | | | | 23.37 | |
2 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 24.09 | |
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 25.07 | |
4 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 25.18 | |
5 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 25.26 | |
6 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 25.37 | |
7 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 25.40 | |
8 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 25.74 | |
9 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 25.96 | |
10 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.19 | |
11 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 26.22 | |
12 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 26.23 | |
13 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.33 | |
14 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 26.53 | |
15 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 26.55 | |
16 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 26.68 | |
17 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 27.04 | |
18 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 27.13 | |
19 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.16 | |
20 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.25 | |
21 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | | | | | 27.27 | |
22 | Sander Aalbu | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 27.28 | |
23 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.57 | |
24 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | | | | | | 27.69 | |
25 | Mathias Gundrosen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 27.95 | |
26 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 32.04 | |
27 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | | | | | | 35.08 | |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 26.96 | |
2 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 26.98 | |
3 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 27.10 | |
4 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | | | | | 27.49 | |
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | | | | | 27.75 | |
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 28.17 | |
7 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 29.01 | |
8 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 30.07 | |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 25.48 | |
2 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | 25.53 | |
3 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 25.82 | |
| Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | 25.82 | |
5 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 25.97 | |
6 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | | | | | 26.18 | |
7 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | | | | | 26.42 | |
8 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 26.47 | |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | | | | | 23.53 | |
2 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | | | | | 24.15 | |
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | | | | | 24.97 | |
4 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 25.65 | |
5 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 25.96 | |
6 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 26.13 | |
7 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 26.19 | |
8 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | | | | | | 26.35 | |
Gren 9, 4x100m Frisim Damer, Öppen klass |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Lambertseter SK J2 Sr. | | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 3:58.30 | |
| Maren Helene Røsholm | 2001 | | | 29.02 | 1:00.34 | | | 1:00.34 | |
| Caroline Marie Thingberg- | 2004 | | | 28.79 | 1:00.37 | | | 2:00.71 | |
| Silje Poll Mikkelborg | 1998 | | | 29.48 | 1:01.72 | | | 3:02.43 | |
| Marte Løvberg | 1999 | | | 26.81 | 55.87 | | | 3:58.30 | |
2 | Lambertseter SK J1 Sr | | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 4:03.71 | |
| Stina Kajsa Colleou | 1993 | | | 29.55 | 1:00.62 | | | 1:00.62 | |
| Charlotte Hansen | 2003 | | | 29.08 | 1:00.49 | | | 2:01.11 | |
| Silje Jahr | 2003 | | | 29.26 | 1:01.29 | | | 3:02.40 | |
| Rebekka Valvik Christians | 2001 | | | 29.06 | 1:01.31 | | | 4:03.71 | |
3 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 1 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:04.12 | |
| Sofia Abrahamsson | 2005 | | | 28.82 | 1:00.07 | | | 1:00.07 | |
| Hilda Andersson | 1999 | | | 29.19 | 1:01.03 | | | 2:01.10 | |
| Marit Cuperus | 2002 | | | 28.48 | 1:00.19 | | | 3:01.29 | |
| Fanny Aronsson | 2000 | | | 29.35 | 1:02.83 | | | 4:04.12 | |
4 | Simklubben Elfsborg Lag 1 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 4:07.59 | |
| Sofia Åstedt | 2003 | | | 28.20 | 59.12 | | | 59.12 | |
| Linn Thid | 2003 | | | 28.89 | 1:00.54 | | | 1:59.66 | |
| Filippa Trollsfjord | 2001 | | | 30.99 | 1:05.37 | | | 3:05.03 | |
| Thilda Häll | 2005 | | | 29.71 | 1:02.56 | | | 4:07.59 | |
5 | Trollhättans Simsällskap Lag 1 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 4:13.51 | |
| Annie Lätt | 2001 | | | 30.19 | 1:03.28 | | | 1:03.28 | |
| Olivia Rudqvist | 2000 | | | 29.11 | 1:02.58 | | | 2:05.86 | |
| Klara Hasslin | 2001 | | | 29.29 | 1:02.87 | | | 3:08.73 | |
| Daniella Alström | 2003 | | | 30.45 | 1:04.78 | | | 4:13.51 | |
6 | Solna Sundbyberg SS 04 | | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 4:14.58 | |
| Filippa Berndtson | 1997 | | | 30.22 | 1:02.23 | | | 1:02.23 | |
| Sofia Voigt | 2003 | | | 29.56 | 1:01.59 | | | 2:03.82 | |
| Isabel Nordström | 2001 | | | 29.98 | 1:02.61 | | | 3:06.43 | |
| Emma Lundmark | 2003 | | | 32.10 | 1:08.15 | | | 4:14.58 | |
7 | Simklubben S02 Lag 1 | | Simklubben S 02 | | | | | | 4:15.45 | |
| Madison Lind | 2004 | | | 31.14 | 1:03.93 | | | 1:03.93 | |
| Lia Bromander | 2004 | | | 30.99 | 1:05.13 | | | 2:09.06 | |
| Amanda Cederqvist | 2005 | | | 31.52 | 1:05.94 | | | 3:15.00 | |
| Selma Avdic | 2003 | | | 28.90 | 1:00.45 | | | 4:15.45 | |
8 | Halden Lag1 Dam | | Haldens Svømmeklub | | | | | | 4:15.65 | |
| Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | | | 30.17 | 1:01.71 | | | 1:01.71 | |
| Thea Aksmo Svendsby | 2003 | | | 31.10 | 1:05.97 | | | 2:07.68 | |
| Synne Lauritzen | 2001 | | | 29.41 | 1:01.88 | | | 3:09.56 | |
| Nora Misund | 2003 | | | 31.51 | 1:06.09 | | | 4:15.65 | |
9 | Föreningen Varbergs Sim | | Varberg Sim | | | | | | 4:16.19 | |
| Sara Westholm | 2001 | | | 29.38 | 1:01.70 | | | 1:01.70 | |
| Cornelia Almqvist | 2002 | | | 30.26 | 1:03.56 | | | 2:05.26 | |
| Clara Balslev | 2001 | | | 30.63 | 1:36.90 | | | 3:42.16 | |
| Thea Carlsson | 2002 | | | 00.07 | 34.03 | | | 4:16.19 | |
10 | Föreningen Uddevalla Sim 2 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:18.01 | |
| Lovisa Alsop | 2001 | | | 31.13 | 1:04.95 | | | 1:04.95 | |
| Hilda Eriksson | 2004 | | | 30.59 | 1:04.64 | | | 2:09.59 | |
| Emma Hejdengård | 2006 | | | 30.82 | 1:04.39 | | | 3:13.98 | |
| Matilda Torén | 2001 | | | 30.55 | 1:04.03 | | | 4:18.01 | |
11 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 3 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:24.42 | |
| Evelina Wester | 2004 | | | 31.46 | 1:06.86 | | | 1:06.86 | |
| Emilia Ström | 2002 | | | 30.98 | 1:04.21 | | | 2:11.07 | |
| Gabriella Sanftleben | 1999 | | | 31.48 | 1:06.85 | | | 3:17.92 | |
| Lina Nielsen | 2005 | | | 31.27 | 1:06.50 | | | 4:24.42 | |
12 | Trollhättans Simsällskap Lag 2 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 4:33.02 | |
| Tilda Hellström | 2002 | | | 31.33 | 1:05.96 | | | 1:05.96 | |
| Izabella Thompson | 2003 | | | 30.82 | 1:05.27 | | | 2:11.23 | |
| Elsa Olofsson | 2004 | | | 33.08 | 1:10.68 | | | 3:21.91 | |
| Sofia Tranberg | 2006 | | | 33.53 | 1:11.11 | | | 4:33.02 | |
13 | Simklubben S02 Lag 2 | | Simklubben S 02 | | | | | | 4:33.76 | |
| Hanna Gebart | 2000 | | | 32.33 | 1:06.92 | | | 1:06.92 | |
| Elsa Dittmer | 2005 | | | 31.92 | 1:07.97 | | | 2:14.89 | |
| Ella Holmqvist | 2005 | | | 33.37 | 1:11.16 | | | 3:26.05 | |
| Ronja Theorin | 2005 | | | 31.58 | 1:07.71 | | | 4:33.76 | |
14 | Föreningen Varbergs Sim Lag 2 | | Varberg Sim | | | | | | 4:33.96 | |
| Ellie Geigel | 2003 | | | 32.97 | 1:09.46 | | | 1:09.46 | |
| Tilda Hilbert | 2004 | | | 32.73 | 1:09.12 | | | 2:18.58 | |
| Emmie Dahlgren | 2004 | | | 31.99 | 1:08.29 | | | 3:26.87 | |
| Ronja Berggren | 2003 | | | 31.97 | 1:07.09 | | | 4:33.96 | |
15 | Simklubben Elfsborg Lag 2 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 4:34.36 | |
| Cornelia Sundqvist | 2003 | | | 32.09 | 1:07.01 | | | 1:07.01 | |
| Nelly Askengren Stråhle | 2003 | | | 32.85 | 1:08.21 | | | 2:15.22 | |
| Felicia Johansson Thörngren | 2003 | | | 32.91 | 1:09.79 | | | 3:25.01 | |
| Elsa Berge Kleber | 2004 | | | 32.93 | 1:09.35 | | | 4:34.36 | |
16 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 4 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:36.62 | |
| Tilde Nordström | 2004 | | | 33.88 | 1:10.41 | | | 1:10.41 | |
| Lova Rodin | 2005 | | | 32.31 | 1:07.95 | | | 2:18.36 | |
| Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | | | 31.79 | 1:06.56 | | | 3:24.92 | |
| Nora Eriksson | 2005 | | | 33.36 | 1:11.70 | | | 4:36.62 | |
17 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 5 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:38.55 | |
| Matilda Wassblad | 2006 | | | 34.39 | 1:12.62 | | | 1:12.62 | |
| Linnea Persson | 2002 | | | 30.09 | 1:04.17 | | | 2:16.79 | |
| Moa Rödin | 2004 | | | 33.10 | 1:10.21 | | | 3:27.00 | |
| Filippa Höglund | 2005 | | | 34.04 | 1:11.55 | | | 4:38.55 | |
18 | Föreningen Varbergs Sim Lag 3 | | Varberg Sim | | | | | | 4:48.85 | |
| Nikki Berggren | 2005 | | | 32.83 | 1:08.49 | | | 1:08.49 | |
| Emmi Engström | 2005 | | | 34.89 | 1:13.45 | | | 2:21.94 | |
| Johanna Kuylenstjerna | 2003 | | | 33.65 | 1:11.45 | | | 3:33.39 | |
| Emma Johansson | 2005 | | | 35.72 | 1:15.46 | | | 4:48.85 | |
19 | Föreningen Varbergs Sim Lag 4 | | Varberg Sim | | | | | | 4:53.14 | |
| Alva Tingstorp | 2005 | | | 34.14 | 1:11.92 | | | 1:11.92 | |
| Alexandra Olausson | 2003 | | | 33.53 | 1:11.44 | | | 2:23.36 | |
| Felicia Ceveryd | 2005 | | | 35.44 | 1:14.22 | | | 3:37.58 | |
| Ronja Gustafsson | 2006 | | | 35.53 | 1:15.56 | | | 4:53.14 | |
Gren 10, 4x100m Frisim Herrar, Öppen klass |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Lambertseter SK G1 Sr. | | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 3:36.82 | |
| Mats Andersen | 2000 | | | 26.37 | 54.80 | | | 54.80 | |
| Jolann Bovey | 1996 | | | 25.49 | 53.66 | | | 1:48.46 | |
| Henrik Veiberg | 2001 | | | 25.30 | 53.02 | | | 2:41.48 | |
| Magnus Ouren | 2000 | | | 26.37 | 55.34 | | | 3:36.82 | |
2 | Simklubben Elfsborg Lag 1 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 3:41.32 | |
| Elliot Olsson | 1999 | | | 26.94 | 55.13 | | | 55.13 | |
| Anes Cavka | 1999 | | | 26.06 | 53.36 | | | 1:48.49 | |
| Adam Albringer | 1999 | | | 26.76 | 56.74 | | | 2:45.23 | |
| Albin Svenneby | 2001 | | | 26.60 | 56.09 | | | 3:41.32 | |
3 | Solna Sundbyberg SS 04 | | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 3:43.31 | |
| Kalle Voigt | 2001 | | | 27.66 | 56.61 | | | 56.61 | |
| Leo Jakobsson | 2002 | | | 27.23 | 56.40 | | | 1:53.01 | |
| Philip Bentzer | 2001 | | | 26.98 | 56.22 | | | 2:49.23 | |
| Johan Hennert | 2001 | | | 25.60 | 54.08 | | | 3:43.31 | |
4 | Föreningen Uddevalla Sim | | Uddevalla Sim | | | | | | 3:47.01 | |
| Oskar Gustafson | 2002 | | | 26.88 | 55.39 | | | 55.39 | |
| Alexander Assor | 2000 | | | 26.94 | 56.83 | | | 1:52.22 | |
| Charlie Tranberg | 2002 | | | 27.36 | 57.23 | | | 2:49.45 | |
| Jakob Josephson | 2002 | | | 27.13 | 57.56 | | | 3:47.01 | |
5 | Halden Lag1 Herr | | Haldens Svømmeklub | | | | | | 3:48.70 | |
| Andreas Forsstrom | 2002 | | | 29.08 | 1:00.49 | | | 1:00.49 | |
| Christer Melberg | 2001 | | | 25.90 | 53.27 | | | 1:53.76 | |
| Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | | | 27.03 | 56.42 | | | 2:50.18 | |
| Sander Aalbu | 2001 | | | 27.44 | 58.52 | | | 3:48.70 | |
6 | Lambertseter SK G2 Sr. | | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 3:52.00 | |
| Kevin Khuu | 2002 | | | 27.81 | 57.80 | | | 57.80 | |
| Elias Kristensen | 2003 | | | 27.69 | 58.25 | | | 1:56.05 | |
| Sander Singsaas | 2004 | | | 27.87 | 59.96 | | | 2:56.01 | |
| Benjamin Hajdarpasic | 2002 | | | 26.23 | 55.99 | | | 3:52.00 | |
7 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 2 | | Uddevalla Sim | | | | | | 3:56.42 | |
| Oskar Robertsson | 2000 | | | 28.99 | 1:00.60 | | | 1:00.60 | |
| Edwin Larsson | 2001 | | | 27.35 | 57.36 | | | 1:57.96 | |
| Elias Robertsson | 2004 | | | 27.92 | 59.12 | | | 2:57.08 | |
| Eddie Dahlström | 2004 | | | 29.57 | 59.34 | | | 3:56.42 | |
8 | Föreningen Varbergs Sim | | Varberg Sim | | | | | | 3:56.78 | |
| Jonatan Carlsson | 2001 | | | 27.24 | 56.16 | | | 56.16 | |
| Teo Mravac | 2004 | | | 28.69 | 1:00.30 | | | 1:56.46 | |
| Malte Almqvist | 2004 | | | 28.43 | 59.82 | | | 2:56.28 | |
| Erik Josefson | 2000 | | | 28.02 | 1:00.50 | | | 3:56.78 | |
9 | Simklubben S02 Lag 1 | | Simklubben S 02 | | | | | | 3:57.38 | |
| Vide Troberg Eskola | 2003 | | | 28.49 | 59.80 | | | 59.80 | |
| Linus Olofsson | 2003 | | | 28.54 | 1:00.57 | | | 2:00.37 | |
| Oscar Sjöström | 2003 | | | 28.67 | 1:00.28 | | | 3:00.65 | |
| Felix Wrakén | 2003 | | | 27.23 | 56.73 | | | 3:57.38 | |
10 | Simklubben Elfsborg Lag 2 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 4:02.18 | |
| Linus Holmdahl | 2001 | | | 27.19 | 56.38 | | | 56.38 | |
| David Engström | 2001 | | | 27.85 | 59.26 | | | 1:55.64 | |
| Viktor Sjöström | 2001 | | | 27.49 | 57.55 | | | 2:53.19 | |
| Lowe Stenberg | 2006 | | | 33.44 | 1:08.99 | | | 4:02.18 | |
11 | Solna Sundbyberg SS 04 Lag 2 | | Solna Sundbyberg SS 04 | | | | | | 4:05.10 | |
| Isac Böschen | 2002 | | | 28.15 | 58.95 | | | 58.95 | |
| Simon Brouzell | 2003 | | | 29.89 | 1:02.96 | | | 2:01.91 | |
| Douglas Reuterskiöld | 2002 | | | 28.13 | 58.96 | | | 3:00.87 | |
| Tim Carlberg | 2003 | | | 30.08 | 1:04.23 | | | 4:05.10 | |
12 | Simklubben Elfsborg Lag 3 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 4:09.03 | |
| Kevin Söderqvist | 2004 | | | 28.68 | 59.08 | | | 59.08 | |
| Gustav Askengren | 2004 | | | 28.96 | 1:01.09 | | | 2:00.17 | |
| Tim Nageus | 2005 | | | 28.73 | 1:02.32 | | | 3:02.49 | |
| Max Lidbom | 2004 | | | 30.78 | 1:06.54 | | | 4:09.03 | |
13 | Simklubben S02 Lag 2 | | Simklubben S 02 | | | | | | 4:10.97 | |
| Noah Emanuelsson | 2003 | | | 30.01 | 1:01.22 | | | 1:01.22 | |
| Maximus Murray | 2003 | | | 30.48 | 1:03.37 | | | 2:04.59 | |
| Kevin Chen | 2004 | | | 29.83 | 1:02.64 | | | 3:07.23 | |
| Albin Rilby | 2004 | | | 30.23 | 1:03.74 | | | 4:10.97 | |
14 | Föreningen Varbergs Sim Lag 2 | | Varberg Sim | | | | | | 4:12.60 | |
| Samuel Lövenklev | 2003 | | | 30.33 | 1:03.00 | | | 1:03.00 | |
| Zacharias Olausson | 2000 | | | 28.51 | 1:01.29 | | | 2:04.29 | |
| Viking Josefson | 2002 | | | 29.77 | 1:03.37 | | | 3:07.66 | |
| Arvid Kvorning | 2005 | | | 30.30 | 1:04.94 | | | 4:12.60 | |
15 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 3 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:20.34 | |
| Albin Hanson | 2003 | | | 27.72 | 1:00.18 | | | 1:00.18 | |
| Simon Andersson | 2003 | | | 30.66 | 1:04.93 | | | 2:05.11 | |
| Jakob Simonsson | 2005 | | | 31.17 | 1:05.96 | | | 3:11.07 | |
| Petter Lundberg | 2005 | | | 32.53 | 1:09.27 | | | 4:20.34 | |
16 | Föreningen Varbergs Sim Lag 3 | | Varberg Sim | | | | | | 4:34.30 | |
| Alfred Hedberg | 2004 | | | 30.12 | 1:03.41 | | | 1:03.41 | |
| Julius Andersson | 2005 | | | 31.22 | 1:06.06 | | | 2:09.47 | |
| Måns Bengtsson | 2006 | | | 35.00 | 1:13.30 | | | 3:22.77 | |
| Lucas Axelsson | 2005 | | | 33.84 | 1:11.53 | | | 4:34.30 | |
17 | Trollhättans Simsällskap Lag 1 | | Trollhättans Simsällskap | | | | | | 4:35.66 | |
| Gustav Lokrantz | 2004 | | | 29.32 | 1:01.54 | | | 1:01.54 | |
| Rasmus Kristiansson | 2004 | | | 32.57 | 1:08.75 | | | 2:10.29 | |
| Leon Heal | 2003 | | | 31.33 | 1:06.93 | | | 3:17.22 | |
| Noel Heal | 2005 | | | 36.83 | 1:18.44 | | | 4:35.66 | |
18 | Föreningen Varbergs Sim Lag 4 | | Varberg Sim | | | | | | 4:43.32 | |
| Kailan Jimenez | 2005 | | | 31.88 | 1:06.09 | | | 1:06.09 | |
| Alvin Åkesson | 2005 | | | 32.27 | 1:07.70 | | | 2:13.79 | |
| Filip Carlqvist | 2004 | | | 36.14 | 1:14.76 | | | 3:28.55 | |
| Victor Josarp | 2006 | | | 35.01 | 1:14.77 | | | 4:43.32 | |
Gren 11, 100m Frisim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 28.78 | | | | 59.43 | |
2 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | 28.79 | | | | 59.67 | |
3 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 28.49 | | | | 1:00.03 | |
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 28.98 | | | | 1:00.07 | |
5 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 29.49 | | | | 1:00.11 | |
6 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.41 | | | | 1:01.29 | |
7 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 29.42 | | | | 1:01.62 | |
8 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 30.19 | | | | 1:03.21 | |
9 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 30.69 | | | | 1:03.42 | |
10 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 30.40 | | | | 1:03.53 | |
11 | Kevin Chen | 2004 | Simklubben S 02 | | 30.46 | | | | 1:03.57 | |
12 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 31.01 | | | | 1:04.29 | |
13 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | | 31.51 | | | | 1:04.31 | |
14 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | | 31.01 | | | | 1:04.61 | |
15 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | | 30.94 | | | | 1:04.71 | |
16 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | 31.16 | | | | 1:04.87 | |
17 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | 31.98 | | | | 1:05.43 | |
18 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | 31.53 | | | | 1:05.46 | |
19 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 31.47 | | | | 1:05.73 | |
20 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | 30.82 | | | | 1:06.18 | |
21 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | 31.80 | | | | 1:06.49 | |
22 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 32.26 | | | | 1:08.25 | |
23 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | 33.10 | | | | 1:09.01 | |
24 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.51 | | | | 1:09.15 | |
25 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 34.32 | | | | 1:09.24 | |
26 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 33.81 | | | | 1:09.58 | |
27 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 33.08 | | | | 1:09.60 | |
28 | Aron Wilhelmsen | 2005 | Haldens Svømmeklub | | 33.11 | | | | 1:09.66 | |
29 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 34.13 | | | | 1:09.96 | |
30 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | | 34.06 | | | | 1:10.00 | |
31 | Adrian Nohr Vangen | 2004 | Haldens Svømmeklub | | 34.17 | | | | 1:10.12 | |
32 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 34.25 | | | | 1:10.32 | |
33 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | 33.71 | | | | 1:10.62 | |
34 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.78 | | | | 1:10.68 | |
35 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | | 34.18 | | | | 1:11.67 | |
36 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | | 34.68 | | | | 1:12.06 | |
37 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | 35.09 | | | | 1:12.63 | |
38 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | 35.40 | | | | 1:12.80 | |
39 | Willgot Malmström | 2005 | Varberg Sim | | 36.01 | | | | 1:13.32 | |
40 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | | 35.89 | | | | 1:14.46 | |
41 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | 36.38 | | | | 1:15.55 | |
42 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | 37.05 | | | | 1:16.73 | |
43 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 35.49 | | | | 1:16.97 | |
44 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 29.03 | | | | 1:19.13 | |
45 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 36.07 | | | | 1:20.95 | |
46 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 38.69 | | | | 1:20.99 | |
47 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 39.99 | | | | 1:21.53 | |
48 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 43.90 | | | | 1:31.96 | |
49 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 45.76 | | | | 1:38.52 | |
Gren 11, 100m Frisim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | 26.59 | | | | 54.52 | |
2 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 26.76 | | | | 55.03 | |
3 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | 27.99 | | | | 57.00 | |
4 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | 27.52 | | | | 57.41 | |
5 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 27.67 | | | | 57.69 | |
6 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | 28.00 | | | | 57.79 | |
7 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 27.58 | | | | 57.86 | |
8 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 27.99 | | | | 57.90 | |
9 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | 28.01 | | | | 58.45 | |
10 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | 28.09 | | | | 58.50 | |
11 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 28.31 | | | | 58.78 | |
12 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 27.88 | | | | 59.13 | |
13 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | 28.23 | | | | 59.42 | |
14 | Andreas Forsstrom | 2002 | Haldens Svømmeklub | | 29.22 | | | | 1:00.08 | |
15 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | 29.08 | | | | 1:00.22 | |
16 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 29.06 | | | | 1:00.61 | |
17 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | 28.85 | | | | 1:00.85 | |
18 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | 29.10 | | | | 1:00.92 | |
19 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.76 | | | | 1:01.22 | |
20 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | | 30.09 | | | | 1:02.80 | |
21 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | | 30.23 | | | | 1:02.86 | |
22 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | 30.38 | | | | 1:03.06 | |
23 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.33 | | | | 1:03.19 | |
24 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 30.21 | | | | 1:03.25 | |
25 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 31.01 | | | | 1:04.84 | |
26 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 31.36 | | | | 1:04.87 | |
27 | Sondre Solhøy | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.77 | | | | 1:05.81 | |
28 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | | 31.77 | | | | 1:08.15 | |
Gren 11, 100m Frisim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | 25.08 | | | | 51.37 | |
2 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | | 25.30 | | | | 52.01 | |
3 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | | 25.31 | | | | 53.45 | |
4 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 26.28 | | | | 53.77 | |
5 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 25.96 | | | | 53.86 | |
6 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 26.44 | | | | 54.02 | |
7 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 26.65 | | | | 55.12 | |
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 26.97 | | | | 56.12 | |
9 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 27.70 | | | | 56.51 | |
10 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | | 27.00 | | | | 56.58 | |
11 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 27.65 | | | | 57.18 | |
12 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | 28.03 | | | | 57.38 | |
13 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | 27.70 | | | | 57.74 | |
14 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 28.04 | | | | 58.23 | |
15 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | 28.04 | | | | 58.25 | |
16 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 28.06 | | | | 58.78 | |
17 | Sander Aalbu | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 28.25 | | | | 59.09 | |
18 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 28.92 | | | | 1:01.10 | |
19 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | | 29.01 | | | | 1:01.14 | |
20 | Mathias Gundrosen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 29.19 | | | | 1:01.26 | |
21 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | 29.64 | | | | 1:01.31 | |
22 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | | 33.99 | | | | 1:11.10 | |
23 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | | 37.83 | | | | 1:19.46 | |
Gren 11, 100m Frisim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | 28.40 | | | | 58.54 | |
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 28.47 | | | | 58.90 | |
3 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 27.91 | | | | 59.00 | |
4 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 29.10 | | | | 59.62 | |
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 28.92 | | | | 1:00.27 | |
6 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 29.02 | | | | 1:01.27 | |
7 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.81 | | | | 1:01.96 | |
8 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 30.83 | | | | 1:04.13 | |
Gren 11, 100m Frisim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 26.87 | | | | 55.23 | |
2 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | 27.00 | | | | 56.00 | |
3 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 27.69 | | | | 56.92 | |
4 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | 27.54 | | | | 57.02 | |
5 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 27.85 | | | | 57.27 | |
6 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 29.05 | | | | 58.85 | |
7 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | 28.68 | | | | 59.32 | |
Gren 11, 100m Frisim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | | 24.41 | | | | 49.91 | |
2 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | 24.74 | | | | 50.68 | |
3 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 25.42 | | | | 53.00 | |
4 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 26.04 | | | | 54.15 | |
5 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 26.66 | | | | 54.55 | |
6 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 26.50 | | | | 54.70 | |
7 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 27.94 | | | | 56.44 | |
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 27.09 | | | | 56.52 | |
Gren 12, 200m Frisim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 30.19 | 1:02.95 | 1:37.23 | | 2:11.81 | |
2 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.74 | 1:04.74 | 1:39.36 | | 2:13.04 | |
3 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | 31.80 | 1:06.57 | 1:41.09 | | 2:14.53 | |
4 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 31.55 | 1:06.81 | 1:42.04 | | 2:16.19 | |
5 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.87 | 1:06.86 | 1:42.24 | | 2:16.48 | |
6 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 31.64 | 1:06.97 | 1:42.95 | | 2:19.10 | |
7 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.31 | 1:07.83 | 1:44.18 | | 2:19.62 | |
8 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 32.93 | 1:08.81 | 1:44.60 | | 2:20.03 | |
9 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 31.58 | 1:07.62 | 1:45.29 | | 2:22.81 | |
10 | Amanda Fjellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 33.48 | 1:10.11 | 1:48.03 | | 2:24.96 | |
11 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 33.18 | 1:08.68 | 1:46.47 | | 2:25.99 | |
12 | Nora Solhaug | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 33.46 | 1:10.93 | 1:50.54 | | 2:29.15 | |
13 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | 34.90 | 1:13.36 | 1:52.73 | | 2:30.78 | |
14 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 34.52 | 1:13.48 | 1:54.40 | | 2:35.44 | |
15 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | | 34.76 | 1:13.55 | 1:55.25 | | 2:38.03 | |
16 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | | 35.84 | 1:17.54 | 2:00.34 | | 2:41.45 | |
17 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 36.37 | 1:20.23 | 2:05.97 | | 2:49.76 | |
| Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | | | | | | DSQ |
| Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 12, 200m Frisim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.48 | 1:00.13 | 1:31.41 | | 2:03.04 | |
2 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | 29.62 | 1:01.01 | 1:32.57 | | 2:04.19 | |
3 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | 29.94 | 1:01.77 | 1:33.22 | | 2:05.28 | |
4 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | 29.96 | 1:02.54 | 1:35.14 | | 2:07.76 | |
5 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | 30.67 | 1:03.65 | 1:36.17 | | 2:07.97 | |
6 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 30.85 | 1:04.83 | 1:38.99 | | 2:11.07 | |
7 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 31.09 | 1:04.70 | 1:38.90 | | 2:13.28 | |
8 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 31.48 | 1:04.98 | 1:39.12 | | 2:13.63 | |
9 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.24 | 1:07.02 | 1:41.98 | | 2:16.33 | |
10 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | 31.91 | 1:07.11 | 1:42.98 | | 2:17.86 | |
11 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.79 | 1:08.22 | 1:44.06 | | 2:18.69 | |
12 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 31.50 | 1:06.53 | 1:42.81 | | 2:19.02 | |
13 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | 33.29 | 1:08.48 | 1:44.42 | | 2:19.87 | |
14 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 33.30 | 1:10.08 | 1:47.55 | | 2:24.36 | |
15 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | | 33.95 | 1:11.57 | 1:48.66 | | 2:24.41 | |
16 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | 32.86 | 1:08.76 | 1:46.53 | | 2:24.58 | |
17 | Dorthe Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 34.17 | 1:11.46 | 1:50.44 | | 2:29.45 | |
Gren 12, 200m Frisim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 30.55 | 1:03.50 | 1:37.11 | | 2:09.56 | |
2 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 31.40 | 1:05.47 | 1:38.93 | | 2:11.37 | |
3 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | 30.52 | 1:03.98 | 1:38.52 | | 2:12.49 | |
4 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 31.29 | 1:04.81 | 1:39.11 | | 2:12.69 | |
5 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.16 | 1:06.54 | 1:41.24 | | 2:14.46 | |
6 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 32.21 | 1:07.01 | 1:42.81 | | 2:17.48 | |
7 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 32.73 | 1:07.38 | 1:43.06 | | 2:18.25 | |
8 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.82 | 1:07.97 | 1:43.63 | | 2:18.55 | |
Gren 12, 200m Frisim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | 29.87 | 1:01.49 | 1:32.44 | | 2:03.34 | |
2 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.00 | 1:01.28 | 1:32.61 | | 2:03.58 | |
3 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | 29.80 | 1:01.61 | 1:33.15 | | 2:03.96 | |
4 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | 30.09 | 1:01.43 | 1:33.34 | | 2:05.25 | |
5 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 30.86 | 1:04.16 | 1:38.14 | | 2:10.56 | |
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 31.40 | 1:05.53 | 1:39.58 | | 2:13.54 | |
7 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 31.46 | 1:05.49 | 1:40.94 | | 2:15.47 | |
8 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.04 | 1:06.61 | 1:41.86 | | 2:15.56 | |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 32.36 | | | | 1:07.32 | |
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 33.60 | | | | 1:09.54 | |
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.55 | | | | 1:09.58 | |
4 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 35.09 | | | | 1:10.35 | |
5 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 34.83 | | | | 1:11.06 | |
6 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | 34.85 | | | | 1:11.47 | |
7 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | 37.23 | | | | 1:14.97 | |
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | 36.30 | | | | 1:15.07 | |
9 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 37.29 | | | | 1:15.29 | |
10 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | | 37.26 | | | | 1:16.54 | |
11 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | 37.57 | | | | 1:17.70 | |
12 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | | 38.91 | | | | 1:19.66 | |
| Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | | 38.99 | | | | 1:19.66 | |
14 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | | 39.19 | | | | 1:20.60 | |
15 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 40.03 | | | | 1:21.49 | |
16 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 39.27 | | | | 1:21.81 | |
17 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 39.46 | | | | 1:22.81 | |
18 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 41.56 | | | | 1:22.91 | |
19 | Adrian Nohr Vangen | 2004 | Haldens Svømmeklub | | 41.05 | | | | 1:22.99 | |
20 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | | 40.81 | | | | 1:23.02 | |
21 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 40.24 | | | | 1:23.35 | |
22 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 40.82 | | | | 1:24.50 | |
23 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 41.09 | | | | 1:24.90 | |
24 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | 42.61 | | | | 1:26.03 | |
25 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | | 42.30 | | | | 1:26.27 | |
26 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | 42.26 | | | | 1:26.40 | |
27 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | 42.41 | | | | 1:27.02 | |
28 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | 43.18 | | | | 1:27.41 | |
29 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | 43.15 | | | | 1:28.43 | |
30 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 43.13 | | | | 1:29.68 | |
31 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | 44.66 | | | | 1:31.12 | |
32 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 46.65 | | | | 1:34.79 | |
33 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 46.94 | | | | 1:35.27 | |
34 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 45.69 | | | | 1:35.49 | |
35 | Willgot Malmström | 2005 | Varberg Sim | | 48.76 | | | | 1:37.79 | |
36 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 52.15 | | | | 1:48.05 | |
37 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 54.46 | | | | 1:49.64 | |
| Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | | DSQ |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | 29.65 | | | | 1:00.61 | |
2 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.55 | | | | 1:02.14 | |
3 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.75 | | | | 1:02.20 | |
4 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | 31.45 | | | | 1:04.31 | |
5 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | 31.01 | | | | 1:04.76 | |
6 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.18 | | | | 1:06.07 | |
7 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.33 | | | | 1:06.10 | |
8 | Erik Ouren | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.47 | | | | 1:07.19 | |
9 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | 32.69 | | | | 1:07.87 | |
10 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.80 | | | | 1:08.06 | |
11 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.61 | | | | 1:08.20 | |
12 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.57 | | | | 1:08.76 | |
13 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 33.70 | | | | 1:09.47 | |
14 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 33.84 | | | | 1:09.84 | |
15 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | 34.19 | | | | 1:10.53 | |
16 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 34.28 | | | | 1:10.87 | |
17 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.26 | | | | 1:11.17 | |
18 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 35.51 | | | | 1:12.59 | |
19 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 36.24 | | | | 1:14.64 | |
20 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | | 36.10 | | | | 1:15.47 | |
21 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | 38.72 | | | | 1:17.44 | |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.41 | | | | 1:00.32 | |
2 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.47 | | | | 1:01.33 | |
3 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.75 | | | | 1:01.51 | |
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | 29.68 | | | | 1:02.38 | |
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.58 | | | | 1:03.10 | |
6 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 30.78 | | | | 1:03.24 | |
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 31.74 | | | | 1:04.00 | |
8 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 30.91 | | | | 1:04.26 | |
9 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | 31.27 | | | | 1:04.56 | |
10 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 32.27 | | | | 1:07.14 | |
11 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | | 40.66 | | | | 1:21.94 | |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 32.40 | | | | 1:06.84 | |
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 33.39 | | | | 1:08.12 | |
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.07 | | | | 1:10.03 | |
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | 34.99 | | | | 1:13.32 | |
5 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 35.28 | | | | 1:13.58 | |
6 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 36.65 | | | | 1:13.74 | |
7 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | 36.66 | | | | 1:14.17 | |
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | 35.77 | | | | 1:14.57 | |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | 29.40 | | | | 1:00.14 | |
2 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.48 | | | | 1:00.94 | |
3 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.63 | | | | 1:01.89 | |
4 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | 30.27 | | | | 1:02.00 | |
5 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | 30.55 | | | | 1:03.66 | |
6 | Erik Ouren | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.06 | | | | 1:05.98 | |
7 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.23 | | | | 1:06.61 | |
8 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.81 | | | | 1:06.67 | |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | 28.68 | | | | 58.88 | |
2 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.30 | | | | 59.56 | |
3 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.92 | | | | 1:00.27 | |
4 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.03 | | | | 1:01.82 | |
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.45 | | | | 1:01.95 | |
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 31.41 | | | | 1:02.56 | |
7 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 30.74 | | | | 1:03.57 | |
8 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 30.66 | | | | 1:03.65 | |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | 36.68 | | | | 1:19.07 | |
2 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.64 | | | | 1:19.53 | |
3 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.77 | | | | 1:19.82 | |
4 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | 37.89 | | | | 1:20.09 | |
5 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 37.69 | | | | 1:20.70 | |
6 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 38.17 | | | | 1:22.09 | |
7 | Agnes Sortvik Hansen | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 38.46 | | | | 1:22.21 | |
8 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | 39.06 | | | | 1:23.27 | |
9 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 40.48 | | | | 1:24.37 | |
10 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 40.32 | | | | 1:24.72 | |
11 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 40.25 | | | | 1:24.90 | |
12 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | 40.62 | | | | 1:25.12 | |
13 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | | 40.37 | | | | 1:26.16 | |
14 | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | | 40.77 | | | | 1:26.47 | |
15 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 41.03 | | | | 1:26.51 | |
16 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 40.66 | | | | 1:26.66 | |
17 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 41.31 | | | | 1:27.09 | |
18 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 41.82 | | | | 1:27.71 | |
19 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | 40.10 | | | | 1:29.71 | |
20 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | 41.93 | | | | 1:30.51 | |
21 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | 42.77 | | | | 1:31.08 | |
22 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 43.77 | | | | 1:31.78 | |
23 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | | 43.39 | | | | 1:31.87 | |
24 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 43.90 | | | | 1:33.03 | |
25 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 43.15 | | | | 1:33.49 | |
26 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 45.17 | | | | 1:35.60 | |
27 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | 45.86 | | | | 1:36.43 | |
28 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | 46.43 | | | | 1:36.51 | |
29 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 45.23 | | | | 1:36.59 | |
30 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | 46.62 | | | | 1:39.79 | |
31 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | 47.46 | | | | 1:40.83 | |
32 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | 47.81 | | | | 1:40.91 | |
33 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | 47.50 | | | | 1:41.38 | |
34 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | 46.67 | | | | 1:41.67 | |
35 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 49.10 | | | | 1:42.02 | |
36 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 47.85 | | | | 1:42.08 | |
37 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 48.60 | | | | 1:43.77 | |
38 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | | 48.86 | | | | 1:44.36 | |
39 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 51.17 | | | | 1:47.13 | |
40 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | 49.22 | | | | 1:47.59 | |
41 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | 50.52 | | | | 1:50.80 | |
42 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | 51.93 | | | | 1:52.90 | |
43 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 55.33 | | | | 1:57.49 | |
44 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 56.99 | | | | 2:01.63 | |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | 36.00 | | | | 1:16.25 | |
2 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 36.79 | | | | 1:16.52 | |
3 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 36.31 | | | | 1:16.68 | |
4 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 36.48 | | | | 1:18.10 | |
5 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 36.77 | | | | 1:19.00 | |
6 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 37.84 | | | | 1:20.16 | |
7 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 38.66 | | | | 1:20.95 | |
8 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | | 38.29 | | | | 1:21.17 | |
9 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | | 38.75 | | | | 1:21.32 | |
10 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | 39.57 | | | | 1:23.65 | |
11 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 40.21 | | | | 1:24.87 | |
12 | Nora Solhaug | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 40.30 | | | | 1:25.59 | |
13 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 41.79 | | | | 1:25.84 | |
14 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 40.34 | | | | 1:26.21 | |
15 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 41.30 | | | | 1:27.30 | |
16 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | 41.56 | | | | 1:29.43 | |
17 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | 41.79 | | | | 1:29.84 | |
18 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | 43.09 | | | | 1:32.20 | |
19 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 45.77 | | | | 1:38.31 | |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.82 | | | | 1:09.24 | |
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.97 | | | | 1:11.18 | |
3 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.45 | | | | 1:12.08 | |
4 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | 35.35 | | | | 1:13.45 | |
5 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 36.70 | | | | 1:16.40 | |
6 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | 35.83 | | | | 1:16.87 | |
7 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 36.36 | | | | 1:17.05 | |
8 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | 37.08 | | | | 1:17.96 | |
9 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | 36.51 | | | | 1:18.64 | |
10 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | 37.48 | | | | 1:18.96 | |
11 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | 37.90 | | | | 1:19.84 | |
12 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 38.48 | | | | 1:20.87 | |
13 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | 37.70 | | | | 1:20.92 | |
14 | Matilda Torén | 2001 | Uddevalla Sim | | 38.71 | | | | 1:21.42 | |
15 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | 39.24 | | | | 1:23.73 | |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.54 | | | | 1:18.14 | |
2 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | 36.96 | | | | 1:18.31 | |
3 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | 36.77 | | | | 1:18.46 | |
4 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.63 | | | | 1:19.18 | |
5 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 38.22 | | | | 1:21.18 | |
6 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 38.76 | | | | 1:22.39 | |
7 | Agnes Sortvik Hansen | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 39.37 | | | | 1:22.52 | |
8 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | 40.56 | | | | 1:26.06 | |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | 34.61 | | | | 1:14.27 | |
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 36.19 | | | | 1:14.97 | |
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 36.28 | | | | 1:15.21 | |
4 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 37.01 | | | | 1:19.23 | |
5 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 36.62 | | | | 1:19.43 | |
6 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 38.22 | | | | 1:19.76 | |
7 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 38.38 | | | | 1:20.36 | |
8 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | | 37.84 | | | | 1:20.88 | |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.30 | | | | 1:10.29 | |
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.74 | | | | 1:10.36 | |
3 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.20 | | | | 1:10.81 | |
4 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | 34.88 | | | | 1:12.62 | |
5 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 36.27 | | | | 1:16.18 | |
6 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | 36.32 | | | | 1:16.60 | |
7 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | 36.09 | | | | 1:16.63 | |
8 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 36.65 | | | | 1:16.73 | |
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.12 | 1:08.03 | 1:43.95 | | 2:19.86 | |
2 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 32.47 | 1:09.04 | 1:45.17 | | 2:21.52 | |
3 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | 31.70 | 1:07.39 | 1:45.57 | | 2:25.66 | |
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | 33.25 | 1:10.75 | 1:52.08 | | 2:37.15 | |
5 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | | 35.34 | 1:15.86 | 1:58.10 | | 2:41.26 | |
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | 30.42 | 1:06.82 | 1:42.28 | | 2:16.93 | |
2 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 31.60 | 1:07.52 | 1:44.84 | | 2:21.69 | |
3 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | 30.72 | 1:06.20 | 1:44.00 | | 2:21.94 | |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.33 | | | | 1:05.30 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 31.43 | | | | 1:08.80 | |
3 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 32.68 | | | | 1:09.76 | |
4 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.02 | | | | 1:11.63 | |
5 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.33 | | | | 1:12.43 | |
6 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 34.30 | | | | 1:14.17 | |
7 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 35.59 | | | | 1:14.89 | |
8 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 34.89 | | | | 1:14.93 | |
9 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | 33.96 | | | | 1:14.97 | |
10 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | 34.27 | | | | 1:15.19 | |
11 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 35.69 | | | | 1:15.38 | |
12 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | 35.79 | | | | 1:15.77 | |
13 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 35.56 | | | | 1:15.89 | |
14 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | 34.93 | | | | 1:16.57 | |
15 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | | 33.39 | | | | 1:16.63 | |
16 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.92 | | | | 1:18.26 | |
17 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | 36.07 | | | | 1:18.95 | |
18 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | 36.72 | | | | 1:19.49 | |
19 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 36.65 | | | | 1:20.94 | |
20 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | | 36.56 | | | | 1:21.01 | |
21 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.20 | | | | 1:21.07 | |
22 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | | 36.12 | | | | 1:21.27 | |
23 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 38.44 | | | | 1:22.07 | |
24 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 38.16 | | | | 1:22.12 | |
25 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | 38.81 | | | | 1:25.15 | |
26 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | 38.20 | | | | 1:25.98 | |
27 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | 38.91 | | | | 1:26.14 | |
28 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | | 40.68 | | | | 1:29.09 | |
29 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | | 40.65 | | | | 1:30.37 | |
30 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | 41.52 | | | | 1:31.47 | |
31 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | 42.21 | | | | 1:31.83 | |
32 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 41.50 | | | | 1:33.07 | |
33 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | 44.08 | | | | 1:35.05 | |
34 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 45.75 | | | | 1:37.26 | |
35 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | 45.56 | | | | 1:37.57 | |
36 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | 44.92 | | | | 1:37.83 | |
37 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 44.72 | | | | 1:39.46 | |
38 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | 45.11 | | | | 1:40.57 | |
39 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 48.08 | | | | 1:45.54 | |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | 31.45 | | | | 1:08.32 | |
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 31.92 | | | | 1:08.39 | |
3 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 33.47 | | | | 1:10.20 | |
4 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.35 | | | | 1:10.47 | |
5 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 34.55 | | | | 1:10.58 | |
6 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 33.95 | | | | 1:10.94 | |
7 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | 32.85 | | | | 1:11.58 | |
8 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | 33.94 | | | | 1:13.01 | |
9 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 34.51 | | | | 1:13.12 | |
10 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | 32.93 | | | | 1:13.38 | |
11 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.75 | | | | 1:14.04 | |
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 33.31 | | | | 1:14.86 | |
13 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 34.99 | | | | 1:16.18 | |
14 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | 34.93 | | | | 1:16.35 | |
15 | Amanda Fjellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 35.76 | | | | 1:17.84 | |
16 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | | 40.06 | | | | 1:25.35 | |
17 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | 42.21 | | | | 1:31.08 | |
18 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 41.43 | | | | 1:32.07 | |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | 28.43 | | | | 1:00.09 | |
2 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | 29.13 | | | | 1:04.07 | |
3 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.08 | | | | 1:05.58 | |
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 31.42 | | | | 1:06.97 | |
5 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.59 | | | | 1:07.22 | |
6 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 30.62 | | | | 1:07.32 | |
7 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 32.47 | | | | 1:09.34 | |
8 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | | 32.00 | | | | 1:11.60 | |
9 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 34.18 | | | | 1:12.68 | |
10 | Matilda Torén | 2001 | Uddevalla Sim | | 34.36 | | | | 1:12.76 | |
11 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | 33.58 | | | | 1:13.21 | |
12 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 34.74 | | | | 1:14.86 | |
13 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | 35.00 | | | | 1:15.57 | |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.65 | | | | 1:05.02 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 31.27 | | | | 1:07.42 | |
3 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 32.79 | | | | 1:09.39 | |
4 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.10 | | | | 1:10.82 | |
5 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.67 | | | | 1:11.42 | |
6 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 34.01 | | | | 1:14.01 | |
7 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 33.89 | | | | 1:14.07 | |
8 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 34.85 | | | | 1:15.43 | |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 31.57 | | | | 1:07.25 | |
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 32.56 | | | | 1:08.94 | |
3 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 33.26 | | | | 1:09.56 | |
4 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 34.14 | | | | 1:10.25 | |
5 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 33.55 | | | | 1:10.44 | |
6 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.02 | | | | 1:12.12 | |
7 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 33.94 | | | | 1:12.38 | |
| Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | | | | | | DSQ |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | 28.59 | | | | 1:00.62 | |
2 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.30 | | | | 1:05.77 | |
3 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.75 | | | | 1:06.12 | |
4 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 31.29 | | | | 1:07.30 | |
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 31.78 | | | | 1:07.44 | |
6 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 32.32 | | | | 1:09.95 | |
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 33.39 | | | | 1:11.90 | |
8 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | | 32.30 | | | | 1:12.52 | |
Gren 17, 400m Frisim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:04.58 | 2:15.54 | 3:26.15 | | 4:34.21 | |
2 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:06.23 | 2:16.73 | 3:27.59 | | 4:36.28 | |
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 1:05.55 | 2:16.63 | 3:28.72 | | 4:37.51 | |
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:06.15 | 2:16.78 | 3:28.90 | | 4:39.85 | |
5 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 1:06.85 | 2:19.63 | 3:32.80 | | 4:44.01 | |
6 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 1:08.05 | 2:21.37 | 3:35.35 | | 4:44.60 | |
7 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:07.10 | 2:19.97 | 3:33.36 | | 4:44.98 | |
8 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:08.80 | 2:22.11 | 3:34.40 | | 4:45.61 | |
9 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | 1:06.93 | 2:21.40 | 3:37.47 | | 4:51.21 | |
10 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 1:08.52 | 2:24.46 | 3:40.29 | | 4:55.42 | |
11 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:09.79 | 2:25.62 | 3:42.53 | | 4:56.13 | |
12 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 1:09.84 | 2:26.71 | 3:43.82 | | 4:59.00 | |
13 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 1:11.39 | 2:29.39 | 3:47.38 | | 5:02.97 | |
14 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | 1:13.96 | 2:32.25 | 3:49.89 | | 5:05.41 | |
15 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | 1:12.18 | 2:31.77 | 3:51.52 | | 5:07.44 | |
16 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 1:14.20 | 2:34.60 | 3:54.85 | | 5:11.80 | |
17 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 1:15.92 | 2:35.98 | 3:55.24 | | 5:13.91 | |
18 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:14.78 | 2:33.99 | 3:55.54 | | 5:14.71 | |
19 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:10.93 | 2:32.98 | 3:54.49 | | 5:14.73 | |
20 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 1:14.03 | 2:35.00 | 3:56.63 | | 5:15.09 | |
21 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:14.28 | 2:35.25 | 3:57.49 | | 5:15.86 | |
22 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:14.25 | 2:36.07 | 3:57.58 | | 5:16.97 | |
23 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:14.47 | 2:36.16 | 3:57.32 | | 5:16.98 | |
24 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | | 1:14.18 | 2:36.20 | 3:58.01 | | 5:18.96 | |
25 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | 1:14.66 | 2:36.93 | 3:59.36 | | 5:20.74 | |
26 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | | 1:15.21 | 2:37.81 | 4:02.04 | | 5:22.86 | |
27 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 1:17.32 | 2:42.06 | 4:04.66 | | 5:22.99 | |
28 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:16.80 | 2:40.64 | 4:04.99 | | 5:25.75 | |
29 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 1:16.73 | 2:41.38 | 4:07.04 | | 5:30.87 | |
30 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 1:20.79 | 2:50.41 | 4:18.18 | | 5:43.24 | |
31 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | 1:22.04 | 2:53.34 | 4:24.31 | | 5:52.12 | |
32 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:22.41 | 2:55.73 | 4:30.79 | | 6:05.13 | |
33 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 1:32.96 | 3:13.63 | 4:52.44 | | 6:28.46 | |
Gren 17, 400m Frisim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | 1:02.02 | 2:06.20 | 3:08.69 | | 4:08.99 | |
2 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:00.72 | 2:06.20 | 3:12.39 | | 4:18.37 | |
3 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 1:00.21 | 2:05.83 | 3:12.77 | | 4:19.11 | |
4 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 1:03.72 | 2:13.25 | 3:23.04 | | 4:30.39 | |
5 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | 1:04.62 | 2:13.62 | 3:23.00 | | 4:33.03 | |
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 1:06.12 | 2:17.30 | 3:28.63 | | 4:37.76 | |
7 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:04.08 | 2:14.54 | 3:26.33 | | 4:38.08 | |
8 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 1:04.03 | 2:15.83 | 3:28.31 | | 4:38.30 | |
9 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:08.93 | 2:25.64 | 3:43.44 | | 4:59.96 | |
10 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 1:11.10 | 2:28.63 | 3:46.29 | | 5:01.19 | |
11 | Sondre Solhøy | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:11.49 | 2:30.08 | 3:50.03 | | 5:07.50 | |
12 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | 1:11.53 | 2:32.60 | 3:54.86 | | 5:14.39 | |
Gren 17, 400m Frisim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 59.93 | 2:02.31 | 3:04.01 | | 4:05.32 | |
2 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | 58.89 | 2:02.86 | 3:06.39 | | 4:09.29 | |
3 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 1:00.05 | 2:04.42 | 3:08.26 | | 4:11.76 | |
4 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | | 1:00.22 | 2:04.34 | 3:09.52 | | 4:13.78 | |
5 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 1:01.94 | 2:07.50 | 3:13.11 | | 4:17.64 | |
6 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:01.40 | 2:06.80 | 3:12.20 | | 4:17.99 | |
7 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 1:03.31 | 2:08.90 | 3:14.32 | | 4:18.01 | |
8 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | 1:02.80 | 2:09.43 | 3:17.57 | | 4:24.50 | |
9 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | 1:02.57 | 2:10.07 | 3:17.55 | | 4:25.15 | |
10 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 1:05.70 | 2:16.70 | 3:27.99 | | 4:37.28 | |
Gren 17, 400m Frisim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:05.61 | 2:14.62 | 3:23.85 | | 4:31.25 | |
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:05.85 | 2:15.08 | 3:24.58 | | 4:33.43 | |
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 1:05.40 | 2:14.64 | 3:25.46 | | 4:36.27 | |
4 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:07.00 | 2:17.70 | 3:29.07 | | 4:40.56 | |
5 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:06.15 | 2:17.35 | 3:30.46 | | 4:42.33 | |
6 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:07.77 | 2:21.45 | 3:34.98 | | 4:45.79 | |
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 1:08.14 | 2:22.09 | 3:35.43 | | 4:46.15 | |
8 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | 1:07.17 | 2:21.74 | 3:39.50 | | 4:56.89 | |
Gren 17, 400m Frisim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | 1:02.24 | 2:04.90 | 3:05.78 | | 4:05.64 | |
2 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:03.27 | 2:09.50 | 3:14.76 | | 4:19.12 | |
3 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 1:03.16 | 2:09.54 | 3:15.31 | | 4:20.35 | |
4 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 1:03.96 | 2:11.02 | 3:18.97 | | 4:24.51 | |
5 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 1:04.50 | 2:14.12 | 3:22.83 | | 4:32.93 | |
6 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 1:04.50 | 2:15.34 | 3:27.49 | | 4:37.12 | |
7 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | 1:05.21 | 2:15.36 | 3:26.66 | | 4:37.29 | |
8 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:05.68 | 2:17.24 | 3:30.21 | | 4:42.52 | |
Gren 17, 400m Frisim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | 54.29 | 1:51.18 | 2:47.84 | | 3:44.19 | |
2 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 58.34 | 1:59.37 | 3:00.32 | | 4:01.04 | |
3 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 59.72 | 2:02.80 | 3:06.22 | | 4:08.28 | |
4 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:01.65 | 2:06.94 | 3:12.30 | | 4:16.82 | |
5 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 1:02.15 | 2:07.41 | 3:12.89 | | 4:17.40 | |
6 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 1:01.25 | 2:06.87 | 3:12.37 | | 4:17.74 | |
7 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | 1:01.65 | 2:08.21 | 3:16.89 | | 4:26.13 | |
8 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | 1:01.89 | 2:08.46 | 3:17.51 | | 4:26.62 | |
Gren 18, 200m Medley Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 32.39 | 1:12.50 | 1:57.54 | | 2:32.85 | |
2 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.17 | 1:14.59 | 1:59.76 | | 2:35.85 | |
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.94 | 1:14.66 | 2:00.99 | | 2:36.72 | |
4 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 32.42 | 1:14.27 | 2:01.62 | | 2:37.12 | |
5 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.25 | 1:12.64 | 2:01.46 | | 2:37.57 | |
6 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.25 | 1:16.43 | 2:00.01 | | 2:38.81 | |
7 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | 35.33 | 1:15.32 | 2:02.23 | | 2:39.12 | |
8 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.04 | 1:16.13 | 2:01.38 | | 2:39.44 | |
9 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | 34.83 | 1:13.95 | 2:02.67 | | 2:39.72 | |
10 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 35.52 | 1:17.58 | 2:03.90 | | 2:41.53 | |
11 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.85 | 1:18.60 | 2:02.65 | | 2:42.30 | |
12 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 34.89 | 1:17.44 | 2:04.64 | | 2:42.84 | |
13 | Agnes Sortvik Hansen | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.78 | 1:19.74 | 2:05.20 | | 2:43.06 | |
14 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 34.84 | 1:19.66 | 2:06.51 | | 2:45.40 | |
15 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | 37.12 | 1:18.75 | 2:07.56 | | 2:45.65 | |
16 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | 38.93 | 1:21.81 | 2:08.34 | | 2:47.24 | |
17 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | | 34.76 | 1:20.13 | 2:09.56 | | 2:47.29 | |
18 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | 36.89 | 1:21.57 | 2:07.54 | | 2:47.30 | |
19 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.17 | 1:21.42 | 2:10.57 | | 2:47.95 | |
20 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | | 38.16 | 1:21.06 | 2:09.51 | | 2:49.02 | |
21 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | 34.94 | 1:18.06 | 2:10.27 | | 2:49.25 | |
22 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 34.05 | 1:17.73 | 2:08.36 | | 2:49.91 | |
23 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 38.92 | 1:21.18 | 2:12.13 | | 2:50.02 | |
24 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 38.49 | 1:21.68 | 2:11.12 | | 2:50.46 | |
25 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | 34.19 | 1:18.50 | 2:12.91 | | 2:50.70 | |
26 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 34.87 | 1:18.49 | 2:09.81 | | 2:50.86 | |
27 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 38.85 | 1:21.56 | 2:13.21 | | 2:51.31 | |
28 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | 37.13 | 1:22.65 | 2:14.17 | | 2:51.56 | |
29 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | | 35.74 | 1:17.44 | 2:13.25 | | 2:52.06 | |
30 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 37.87 | 1:26.31 | 2:13.96 | | 2:53.97 | |
31 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | 35.01 | 1:22.07 | 2:13.34 | | 2:55.14 | |
32 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 39.19 | 1:23.92 | 2:15.38 | | 2:55.32 | |
33 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | | 41.03 | 1:24.48 | 2:18.78 | | 2:59.03 | |
34 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | 39.11 | 1:26.40 | 2:18.69 | | 3:01.10 | |
35 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | | 40.34 | 1:26.92 | 2:21.24 | | 3:02.13 | |
36 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | 39.04 | 1:25.17 | 2:19.93 | | 3:03.05 | |
37 | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | | 40.51 | 1:27.59 | 2:21.31 | | 3:03.65 | |
38 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | 38.12 | 1:24.76 | 2:23.79 | | 3:04.42 | |
39 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | | 39.65 | 1:27.06 | 2:21.76 | | 3:04.60 | |
40 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | 43.20 | 1:33.97 | 2:25.08 | | 3:05.06 | |
41 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | | 41.80 | 1:29.37 | 2:22.50 | | 3:05.54 | |
42 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 46.28 | 1:34.27 | 2:28.00 | | 3:06.63 | |
43 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | 40.06 | 1:28.50 | 2:26.12 | | 3:08.13 | |
44 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 40.37 | 1:30.82 | 2:26.24 | | 3:09.97 | |
45 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | 46.31 | 1:34.19 | 2:28.78 | | 3:10.24 | |
46 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 42.89 | 1:31.01 | 2:27.51 | | 3:10.53 | |
47 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | 44.03 | 1:33.65 | 2:28.14 | | 3:12.87 | |
48 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | 45.08 | 1:35.86 | 2:31.48 | | 3:12.92 | |
49 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | 42.73 | 1:34.61 | 2:29.84 | | 3:15.09 | |
50 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | 43.60 | 1:31.80 | 2:33.04 | | 3:16.04 | |
51 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | 49.25 | 1:42.68 | 2:42.33 | | 3:34.93 | |
52 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 54.44 | 1:58.16 | 3:03.13 | | 3:59.30 | |
| Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | | DSQ |
| Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 18, 200m Medley Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.12 | 1:12.14 | 1:56.08 | | 2:29.61 | |
2 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 32.47 | 1:11.98 | 1:57.48 | | 2:32.93 | |
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 34.46 | 1:16.55 | 1:58.36 | | 2:33.45 | |
4 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 34.92 | 1:14.61 | 1:59.46 | | 2:36.26 | |
5 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 34.84 | 1:17.24 | 2:02.22 | | 2:38.48 | |
6 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 34.43 | 1:17.08 | 2:01.63 | | 2:40.75 | |
7 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | 33.32 | 1:16.41 | 2:02.44 | | 2:40.94 | |
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 36.53 | 1:20.84 | 2:04.77 | | 2:42.08 | |
9 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 36.05 | 1:19.91 | 2:06.64 | | 2:43.63 | |
10 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 34.88 | 1:17.67 | 2:03.98 | | 2:44.47 | |
11 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | | 39.20 | 1:24.01 | 2:10.60 | | 2:51.34 | |
12 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | 38.78 | 1:24.64 | 2:17.76 | | 2:58.24 | |
13 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 41.33 | 1:30.23 | 2:25.35 | | 3:06.82 | |
| Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 18, 200m Medley Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | 31.48 | 1:07.59 | 1:50.06 | | 2:21.36 | |
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.25 | 1:10.58 | 1:48.55 | | 2:22.21 | |
3 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.49 | 1:10.31 | 1:50.34 | | 2:26.35 | |
4 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.03 | 1:12.08 | 1:51.64 | | 2:26.40 | |
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | 33.51 | 1:11.89 | 1:56.69 | | 2:31.30 | |
6 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | 33.44 | 1:13.52 | 1:58.13 | | 2:31.51 | |
7 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 32.59 | 1:11.98 | 1:56.75 | | 2:31.94 | |
8 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 33.99 | 1:13.02 | 1:59.85 | | 2:33.37 | |
9 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.64 | 1:13.71 | 1:59.72 | | 2:35.10 | |
10 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | 34.54 | 1:18.11 | 2:00.39 | | 2:37.53 | |
11 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 33.83 | 1:17.74 | 2:00.84 | | 2:39.05 | |
12 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | 34.21 | 1:17.32 | 2:02.87 | | 2:39.29 | |
13 | Matilda Torén | 2001 | Uddevalla Sim | | 34.20 | 1:17.40 | 2:03.06 | | 2:40.43 | |
| Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | | DSQ |
Gren 18, 200m Medley Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 32.00 | 1:11.19 | 1:55.90 | | 2:30.83 | |
2 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.30 | 1:13.21 | 1:58.65 | | 2:35.08 | |
3 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.44 | 1:12.32 | 2:00.47 | | 2:35.49 | |
4 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.81 | 1:16.48 | 1:59.66 | | 2:36.87 | |
5 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.76 | 1:13.88 | 2:00.80 | | 2:37.68 | |
6 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.95 | 1:17.22 | 2:02.77 | | 2:41.21 | |
7 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 34.59 | 1:17.56 | 2:06.02 | | 2:42.22 | |
8 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | 35.94 | 1:17.36 | 2:05.39 | | 2:42.68 | |
Gren 18, 200m Medley Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 32.92 | 1:11.29 | 1:54.89 | | 2:28.19 | |
2 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 33.48 | 1:11.72 | 1:56.28 | | 2:30.55 | |
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 34.30 | 1:15.46 | 1:56.70 | | 2:33.24 | |
4 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 34.85 | 1:14.99 | 1:58.80 | | 2:35.23 | |
5 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 34.20 | 1:17.13 | 2:02.23 | | 2:37.64 | |
6 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 35.13 | 1:15.94 | 2:00.39 | | 2:38.44 | |
7 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | 33.60 | 1:15.29 | 2:01.83 | | 2:39.42 | |
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 36.54 | 1:20.65 | 2:04.74 | | 2:42.93 | |
Gren 18, 200m Medley Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | 31.14 | 1:06.76 | 1:48.70 | | 2:19.67 | |
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.15 | 1:08.95 | 1:46.60 | | 2:19.95 | |
3 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.67 | 1:11.93 | 1:51.52 | | 2:26.05 | |
4 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.82 | 1:12.33 | 1:51.84 | | 2:26.83 | |
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | 33.65 | 1:11.50 | 1:56.89 | | 2:32.47 | |
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 33.36 | 1:12.29 | 1:57.58 | | 2:33.25 | |
7 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 35.06 | 1:13.83 | 2:01.33 | | 2:35.96 | |
8 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 33.81 | 1:18.33 | 2:00.93 | | 2:37.14 | |
Gren 19, 200m Bröstsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 34.45 | 1:13.61 | 1:52.88 | | 2:32.16 | |
2 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.58 | 1:13.79 | 1:53.59 | | 2:32.85 | |
3 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 36.63 | 1:16.99 | 1:58.64 | | 2:40.37 | |
4 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.83 | 1:17.01 | 1:59.01 | | 2:41.59 | |
5 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 35.95 | 1:16.56 | 1:59.03 | | 2:41.87 | |
6 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.95 | 1:17.05 | 2:00.04 | | 2:42.59 | |
7 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | 37.16 | 1:19.61 | 2:01.41 | | 2:43.06 | |
8 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | 38.07 | 1:21.44 | 2:05.82 | | 2:48.58 | |
9 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 37.20 | 1:21.06 | 2:06.09 | | 2:50.83 | |
10 | Sondre Solhøy | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 40.06 | 1:25.38 | 2:12.29 | | 2:59.29 | |
11 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 41.02 | 1:28.49 | 2:18.49 | | 3:07.82 | |
Gren 19, 200m Bröstsim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.84 | 1:07.36 | 1:43.27 | | 2:19.57 | |
2 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | 32.35 | 1:08.31 | 1:44.89 | | 2:21.17 | |
3 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | | 32.20 | 1:08.49 | 1:45.94 | | 2:24.52 | |
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 32.88 | 1:10.33 | 1:50.14 | | 2:30.81 | |
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | 34.35 | 1:12.41 | 1:51.53 | | 2:31.67 | |
Gren 19, 200m Bröstsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 34.78 | 1:12.99 | 1:51.42 | | 2:29.90 | |
2 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 35.34 | 1:15.13 | 1:54.99 | | 2:33.22 | |
3 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.37 | 1:13.65 | 1:53.71 | | 2:33.31 | |
4 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | 36.66 | 1:18.97 | 1:59.69 | | 2:40.92 | |
5 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | 36.79 | 1:18.35 | 2:00.52 | | 2:41.35 | |
6 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | 38.84 | 1:22.75 | 2:08.56 | | 2:51.64 | |
7 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 38.57 | 1:22.60 | 2:08.40 | | 2:54.28 | |
Gren 19, 200m Bröstsim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.14 | 1:07.81 | 1:43.38 | | 2:18.22 | |
2 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | 32.44 | 1:08.38 | 1:44.49 | | 2:20.96 | |
3 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 33.69 | 1:11.95 | 1:51.29 | | 2:29.12 | |
4 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | 33.60 | 1:11.35 | 1:50.46 | | 2:30.30 | |
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.49 | 1:10.77 | 1:49.43 | | 2:27.78 | |
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 34.99 | 1:12.40 | 1:51.06 | | 2:29.56 | |
3 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 36.91 | 1:16.00 | 1:56.08 | | 2:34.97 | |
4 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 36.96 | 1:16.83 | 1:57.48 | | 2:37.52 | |
5 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 37.55 | 1:18.04 | 1:59.53 | | 2:40.14 | |
6 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 37.54 | 1:18.21 | 1:59.83 | | 2:40.32 | |
7 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 36.20 | 1:15.91 | 1:58.27 | | 2:40.55 | |
8 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 38.17 | 1:19.22 | 2:00.49 | | 2:40.91 | |
9 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 37.20 | 1:18.50 | 2:01.08 | | 2:42.93 | |
10 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 38.54 | 1:19.74 | 2:03.40 | | 2:46.21 | |
| Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 32.93 | 1:08.73 | 1:46.24 | | 2:22.18 | |
2 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.96 | 1:09.41 | 1:47.85 | | 2:25.92 | |
3 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 34.99 | 1:13.28 | 1:51.77 | | 2:27.48 | |
4 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | | 35.38 | 1:13.74 | 1:53.05 | | 2:32.02 | |
5 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | | 36.70 | 1:17.81 | 1:58.53 | | 2:38.47 | |
6 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | | 37.54 | 1:20.37 | 2:05.66 | | 2:51.17 | |
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.45 | 1:09.60 | 1:47.52 | | 2:24.69 | |
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 35.22 | 1:12.24 | 1:50.26 | | 2:28.35 | |
3 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 36.39 | 1:15.32 | 1:54.76 | | 2:33.81 | |
4 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 36.98 | 1:15.92 | 1:55.90 | | 2:34.45 | |
5 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 37.55 | 1:17.11 | 1:58.54 | | 2:38.69 | |
6 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 37.47 | 1:18.36 | 1:59.45 | | 2:39.63 | |
7 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.41 | 1:17.77 | 1:59.12 | | 2:39.88 | |
8 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 39.00 | 1:19.52 | 2:00.19 | | 2:39.96 | |
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 32.20 | 1:07.36 | 1:44.55 | | 2:21.12 | |
2 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.57 | 1:08.88 | 1:45.79 | | 2:22.94 | |
3 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 35.24 | 1:12.80 | 1:50.65 | | 2:27.11 | |
4 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | | 35.11 | 1:12.82 | 1:52.08 | | 2:30.83 | |
5 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | | 37.21 | 1:19.93 | 2:05.94 | | 2:49.51 | |
Gren 21, 4x100m Medley Herrar, Öppen klass |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Lambertseter SK G1 Sr. | | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 3:57.50 | |
| Magnus Ouren | 2000 | | | 29.43 | 1:00.47 | | | 1:00.47 | |
| Jolann Bovey | 1996 | | | 29.03 | 1:02.66 | | | 2:03.13 | |
| Henrik Veiberg | 2001 | | | 26.84 | 1:00.58 | | | 3:03.71 | |
| Mats Andersen | 2000 | | | 25.60 | 53.79 | | | 3:57.50 | |
2 | Föreningen Uddevalla Sim | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:06.34 | |
| Edwin Larsson | 2001 | | | 30.33 | 1:03.40 | | | 1:03.40 | |
| Gulliver Koch | 1992 | | | 28.48 | 1:02.66 | | | 2:06.06 | |
| Alexander Assor | 2000 | | | 28.99 | 1:03.24 | | | 3:09.30 | |
| Charlie Tranberg | 2002 | | | 27.05 | 57.04 | | | 4:06.34 | |
3 | Föreningen Varbergs Sim | | Varberg Sim | | | | | | 4:11.29 | |
| Jonatan Carlsson | 2001 | | | 28.40 | 58.78 | | | 58.78 | |
| Erik Josefson | 2000 | | | 31.70 | 1:08.87 | | | 2:07.65 | |
| Malte Almqvist | 2004 | | | 29.62 | 1:04.36 | | | 3:12.01 | |
| Teo Mravac | 2004 | | | 27.84 | 59.28 | | | 4:11.29 | |
4 | Simklubben Elfsborg Lag 1 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 4:12.82 | |
| Adam Albringer | 1999 | | | 31.57 | 1:04.87 | | | 1:04.87 | |
| Albin Svenneby | 2001 | | | 34.09 | 1:13.29 | | | 2:18.16 | |
| Linus Holmdahl | 2001 | | | 28.68 | 1:01.71 | | | 3:19.87 | |
| Anes Cavka | 1999 | | | 25.48 | 52.95 | | | 4:12.82 | |
5 | Lambertseter SK G2 Sr. | | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 4:19.80 | |
| Kevin Khuu | 2002 | | | 29.75 | 1:01.60 | | | 1:01.60 | |
| Elias Kristensen | 2003 | | | 33.85 | 1:12.59 | | | 2:14.19 | |
| Sander Singsaas | 2004 | | | 29.85 | 1:09.57 | | | 3:23.76 | |
| Benjamin Hajdarpasic | 2002 | | | 26.49 | 56.04 | | | 4:19.80 | |
6 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 2 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:26.06 | |
| Oskar Robertsson | 2000 | | | 32.46 | 1:07.56 | | | 1:07.56 | |
| Oskar Gustafson | 2002 | | | 32.66 | 1:11.07 | | | 2:18.63 | |
| Eddie Dahlström | 2004 | | | 32.84 | 1:09.72 | | | 3:28.35 | |
| Jakob Josephson | 2002 | | | 27.15 | 57.71 | | | 4:26.06 | |
7 | Föreningen Varbergs Sim Lag 2 | | Varberg Sim | | | | | | 4:44.99 | |
| Arvid Kvorning | 2005 | | | 35.20 | 1:13.98 | | | 1:13.98 | |
| Viking Josefson | 2002 | | | 35.82 | 1:17.74 | | | 2:31.72 | |
| Zacharias Olausson | 2000 | | | 30.56 | 1:10.70 | | | 3:42.42 | |
| Samuel Lövenklev | 2003 | | | 30.14 | 1:02.57 | | | 4:44.99 | |
8 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 3 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:47.37 | |
| Marcus Östblom | 2005 | | | 37.33 | 1:16.84 | | | 1:16.84 | |
| Elias Robertsson | 2004 | | | 35.17 | 1:15.71 | | | 2:32.55 | |
| Jakob Simonsson | 2005 | | | 33.46 | 1:14.57 | | | 3:47.12 | |
| Albin Hanson | 2003 | | | 28.72 | 1:00.25 | | | 4:47.37 | |
9 | Simklubben Elfsborg Lag 2 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 4:48.51 | |
| Viktor Sjöström | 2001 | | | 31.00 | 1:04.18 | | | 1:04.18 | |
| Max Lidbom | 2004 | | | 38.81 | 1:24.53 | | | 2:28.71 | |
| William Dahlqvist | 2005 | | | 35.36 | 1:19.13 | | | 3:47.84 | |
| Gustav Askengren | 2004 | | | 28.58 | 1:00.67 | | | 4:48.51 | |
10 | Föreningen Varbergs Sim Lag 4 | | Varberg Sim | | | | | | 5:10.28 | |
| Kailan Jimenez | 2005 | | | 37.38 | 1:15.67 | | | 1:15.67 | |
| Alvin Åkesson | 2005 | | | 39.78 | 1:25.58 | | | 2:41.25 | |
| Julius Andersson | 2005 | | | 35.02 | 1:17.03 | | | 3:58.28 | |
| Måns Bengtsson | 2006 | | | 34.27 | 1:12.00 | | | 5:10.28 | |
11 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 4 | | Uddevalla Sim | | | | | | 5:11.44 | |
| Simon Andersson | 2003 | | | 35.05 | 1:11.90 | | | 1:11.90 | |
| Anton Olsson | 2004 | | | 39.19 | 1:26.82 | | | 2:38.72 | |
| David Happe | 2006 | | | 36.95 | 1:23.87 | | | 4:02.59 | |
| Petter Lundberg | 2005 | | | 32.69 | 1:08.85 | | | 5:11.44 | |
12 | Föreningen Varbergs Sim Lag 3 | | Varberg Sim | | | | | | 5:25.73 | |
| Alfred Hedberg | 2004 | | | 38.40 | 1:19.72 | | | 1:19.72 | |
| Lucas Axelsson | 2005 | | | 40.96 | 1:29.45 | | | 2:49.17 | |
| Victor Josarp | 2006 | | | 39.72 | 1:26.66 | | | 4:15.83 | |
| Willgot Malmström | 2005 | | | 33.13 | 1:09.90 | | | 5:25.73 | |
| Simklubben S02 Lag 1 | | Simklubben S 02 | | | | | | | DSQ |
| Oscar Sjöström | 2003 | | | | | | | | |
| Felix Wrakén | 2003 | | | | | | | | |
| Noah Emanuelsson | 2003 | | | | | | | | |
Gren 22, 100m Frisim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.17 | | | | 1:00.57 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 29.27 | | | | 1:01.26 | |
3 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 30.35 | | | | 1:03.63 | |
4 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | 30.81 | | | | 1:03.65 | |
5 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.89 | | | | 1:04.77 | |
6 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 31.18 | | | | 1:04.80 | |
7 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | 31.07 | | | | 1:05.29 | |
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 31.65 | | | | 1:05.38 | |
9 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.17 | | | | 1:05.46 | |
10 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.67 | | | | 1:05.71 | |
11 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 31.76 | | | | 1:05.87 | |
12 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | | 31.38 | | | | 1:05.98 | |
13 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | | 31.76 | | | | 1:06.94 | |
14 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | 31.77 | | | | 1:07.50 | |
15 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 32.04 | | | | 1:07.71 | |
16 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | 32.36 | | | | 1:07.90 | |
17 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 32.68 | | | | 1:07.99 | |
18 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | 32.89 | | | | 1:08.06 | |
19 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 32.30 | | | | 1:08.08 | |
20 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | | 32.44 | | | | 1:08.14 | |
21 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | 32.83 | | | | 1:08.44 | |
22 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | 32.62 | | | | 1:08.56 | |
23 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | 32.94 | | | | 1:08.66 | |
24 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 32.92 | | | | 1:08.95 | |
25 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 33.27 | | | | 1:09.06 | |
26 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | | 32.81 | | | | 1:09.19 | |
27 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 33.05 | | | | 1:09.48 | |
28 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 33.61 | | | | 1:09.73 | |
29 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 34.08 | | | | 1:09.86 | |
30 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.93 | | | | 1:10.29 | |
31 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 33.41 | | | | 1:10.50 | |
32 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | 33.51 | | | | 1:10.81 | |
33 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | | 34.58 | | | | 1:11.30 | |
34 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 34.07 | | | | 1:11.59 | |
35 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | 34.68 | | | | 1:11.99 | |
36 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | 35.18 | | | | 1:12.09 | |
| Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | | 34.92 | | | | 1:12.09 | |
38 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | 35.22 | | | | 1:12.27 | |
39 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | | 34.68 | | | | 1:13.29 | |
40 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | | 35.67 | | | | 1:13.36 | |
41 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 33.91 | | | | 1:13.80 | |
42 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | 36.55 | | | | 1:14.69 | |
43 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | 36.07 | | | | 1:15.24 | |
44 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 36.13 | | | | 1:15.60 | |
45 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | | 35.81 | | | | 1:15.85 | |
46 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | 35.48 | | | | 1:15.86 | |
47 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | 36.75 | | | | 1:16.60 | |
48 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | 37.51 | | | | 1:16.67 | |
49 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | 37.42 | | | | 1:17.14 | |
50 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 37.04 | | | | 1:18.53 | |
51 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | 37.56 | | | | 1:20.13 | |
52 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 38.59 | | | | 1:20.16 | |
53 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 40.38 | | | | 1:22.85 | |
54 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | 39.77 | | | | 1:23.31 | |
55 | Alice Linnarsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 39.28 | | | | 1:27.61 | |
56 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | 40.52 | | | | 1:31.35 | |
57 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 42.22 | | | | 1:31.87 | |
58 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 43.22 | | | | 1:33.41 | |
59 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 44.91 | | | | 1:37.27 | |
| Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | | DSQ |
Gren 22, 100m Frisim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | 29.40 | | | | 1:00.96 | |
2 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 30.08 | | | | 1:01.14 | |
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 29.83 | | | | 1:01.72 | |
4 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 30.53 | | | | 1:01.76 | |
5 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | 29.79 | | | | 1:01.79 | |
6 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | 29.19 | | | | 1:02.05 | |
7 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 29.65 | | | | 1:02.14 | |
8 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.24 | | | | 1:02.57 | |
9 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.93 | | | | 1:03.21 | |
10 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 31.09 | | | | 1:03.74 | |
11 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | 30.80 | | | | 1:04.08 | |
12 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 31.51 | | | | 1:04.48 | |
13 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 31.45 | | | | 1:04.61 | |
14 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 31.38 | | | | 1:04.94 | |
15 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | 31.27 | | | | 1:04.95 | |
16 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 31.22 | | | | 1:05.50 | |
17 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.79 | | | | 1:05.61 | |
18 | Amanda Fjellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 32.06 | | | | 1:05.67 | |
19 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 31.88 | | | | 1:06.11 | |
20 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 31.95 | | | | 1:06.28 | |
21 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | | 31.24 | | | | 1:06.47 | |
22 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 31.79 | | | | 1:06.53 | |
23 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 33.20 | | | | 1:08.32 | |
24 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | | 32.62 | | | | 1:08.40 | |
25 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 33.66 | | | | 1:09.03 | |
26 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 33.06 | | | | 1:09.34 | |
27 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | 33.21 | | | | 1:10.08 | |
28 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | | 34.53 | | | | 1:11.67 | |
29 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | 34.49 | | | | 1:12.11 | |
30 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | | 35.43 | | | | 1:13.19 | |
31 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 36.70 | | | | 1:19.02 | |
Gren 22, 100m Frisim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | 27.94 | | | | 57.06 | |
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | 28.26 | | | | 58.16 | |
3 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | 28.24 | | | | 58.19 | |
4 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 28.10 | | | | 58.21 | |
5 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | 28.47 | | | | 58.37 | |
6 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | 28.61 | | | | 58.81 | |
7 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.05 | | | | 1:01.16 | |
8 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 29.35 | | | | 1:01.30 | |
9 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | 29.34 | | | | 1:01.62 | |
10 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 30.15 | | | | 1:02.27 | |
11 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.53 | | | | 1:02.55 | |
12 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | | 29.87 | | | | 1:02.58 | |
13 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 30.48 | | | | 1:02.69 | |
14 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 30.50 | | | | 1:02.97 | |
15 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 31.02 | | | | 1:04.05 | |
16 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | 31.39 | | | | 1:04.48 | |
17 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 31.30 | | | | 1:04.71 | |
18 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | 30.94 | | | | 1:04.79 | |
19 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | 31.80 | | | | 1:06.47 | |
20 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | 32.82 | | | | 1:07.59 | |
21 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | | 32.83 | | | | 1:07.64 | |
22 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | | 31.58 | | | | 1:08.13 | |
23 | Dorthe Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 33.61 | | | | 1:09.78 | |
Gren 22, 100m Frisim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 28.97 | | | | 1:00.12 | |
2 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.64 | | | | 1:01.14 | |
3 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | 31.22 | | | | 1:03.73 | |
4 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.46 | | | | 1:04.44 | |
5 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 31.45 | | | | 1:04.91 | |
6 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 32.30 | | | | 1:05.86 | |
7 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 32.25 | | | | 1:06.03 | |
8 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | 32.05 | | | | 1:06.85 | |
Gren 22, 100m Frisim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 29.50 | | | | 1:01.08 | |
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 30.43 | | | | 1:01.86 | |
3 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | 30.51 | | | | 1:02.08 | |
| Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.64 | | | | 1:02.08 | |
5 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 30.67 | | | | 1:02.12 | |
6 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.40 | | | | 1:02.65 | |
7 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 31.35 | | | | 1:03.37 | |
8 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | 30.54 | | | | 1:03.72 | |
Gren 22, 100m Frisim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 28.14 | | | | 57.10 | |
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | 28.14 | | | | 57.32 | |
3 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | 27.69 | | | | 57.45 | |
4 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | 28.30 | | | | 57.69 | |
5 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | 28.45 | | | | 58.13 | |
6 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | 29.03 | | | | 1:00.58 | |
7 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 29.38 | | | | 1:00.76 | |
8 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.51 | | | | 1:01.43 | |
Gren 23, 200m Frisim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | 28.19 | 58.06 | 1:28.21 | | 1:57.80 | |
2 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 28.06 | 58.42 | 1:29.64 | | 2:00.94 | |
3 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 28.54 | 59.70 | 1:31.71 | | 2:03.13 | |
4 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 29.66 | 1:01.79 | 1:34.67 | | 2:05.73 | |
5 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.13 | 1:01.79 | 1:34.51 | | 2:07.10 | |
6 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | 28.88 | 1:01.24 | 1:36.35 | | 2:10.89 | |
7 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.96 | 1:04.05 | 1:39.65 | | 2:14.19 | |
8 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | 30.52 | 1:04.74 | 1:40.34 | | 2:15.85 | |
9 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.99 | 1:06.17 | 1:42.88 | | 2:19.00 | |
10 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | | 30.71 | 1:06.58 | 1:43.06 | | 2:19.59 | |
11 | Erik Ouren | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.29 | 1:06.69 | 1:44.54 | | 2:20.65 | |
12 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | 31.59 | 1:08.94 | 1:46.24 | | 2:23.41 | |
13 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 32.37 | 1:09.10 | 1:47.28 | | 2:24.54 | |
14 | Sondre Solhøy | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.29 | 1:09.41 | 1:47.87 | | 2:26.34 | |
Gren 23, 200m Frisim Herrar, 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Henrik Christiansen | 1996 | SSK Skjetten Svømming | | 25.50 | 53.03 | 1:20.94 | | 1:48.43 | |
2 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 26.98 | 56.29 | 1:26.71 | | 1:56.37 | |
3 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 27.47 | 57.31 | 1:27.57 | | 1:57.94 | |
4 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 29.21 | 59.86 | 1:31.04 | | 2:01.76 | |
5 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 28.08 | 59.23 | 1:30.84 | | 2:02.25 | |
6 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 28.80 | 59.66 | 1:31.10 | | 2:02.28 | |
7 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.03 | 1:00.93 | 1:32.35 | | 2:03.65 | |
8 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.00 | 1:01.03 | 1:33.48 | | 2:05.47 | |
9 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | 28.62 | 1:00.29 | 1:33.26 | | 2:06.24 | |
10 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 28.54 | 1:00.57 | 1:33.93 | | 2:06.37 | |
11 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | 28.75 | 1:00.39 | 1:34.11 | | 2:08.03 | |
12 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | | 33.61 | 1:13.56 | 1:54.90 | | 2:34.37 | |
| Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 34.03 | | | | 1:10.08 | |
2 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.16 | | | | 1:10.41 | |
3 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.56 | | | | 1:10.73 | |
4 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.80 | | | | 1:11.33 | |
5 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | 35.09 | | | | 1:11.69 | |
6 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | 35.56 | | | | 1:12.83 | |
7 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 35.81 | | | | 1:13.73 | |
8 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 36.39 | | | | 1:14.77 | |
9 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | 36.00 | | | | 1:15.38 | |
10 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 37.39 | | | | 1:15.91 | |
11 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | | 36.66 | | | | 1:16.09 | |
12 | Agnes Sortvik Hansen | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.90 | | | | 1:16.23 | |
13 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 37.86 | | | | 1:16.35 | |
14 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 37.80 | | | | 1:16.68 | |
15 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | 36.91 | | | | 1:16.80 | |
16 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 36.74 | | | | 1:18.02 | |
17 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | | 37.60 | | | | 1:18.18 | |
18 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 38.22 | | | | 1:18.29 | |
19 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 38.15 | | | | 1:18.34 | |
20 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 39.03 | | | | 1:19.34 | |
21 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | | 38.14 | | | | 1:19.40 | |
22 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | 38.64 | | | | 1:20.41 | |
23 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | | 38.92 | | | | 1:21.31 | |
| Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | 39.42 | | | | 1:21.31 | |
25 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 39.84 | | | | 1:21.53 | |
26 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | 39.26 | | | | 1:21.54 | |
27 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | | 40.57 | | | | 1:23.11 | |
28 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | 41.32 | | | | 1:23.30 | |
29 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | 41.17 | | | | 1:23.31 | |
30 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | 41.28 | | | | 1:24.30 | |
31 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 42.28 | | | | 1:25.63 | |
32 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | | 42.70 | | | | 1:26.39 | |
33 | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | | 42.14 | | | | 1:26.61 | |
34 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | 41.80 | | | | 1:27.10 | |
35 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | 42.44 | | | | 1:27.18 | |
36 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | 42.32 | | | | 1:27.97 | |
37 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 43.04 | | | | 1:28.11 | |
38 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 42.70 | | | | 1:29.30 | |
39 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | 44.35 | | | | 1:29.81 | |
40 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | 45.49 | | | | 1:31.82 | |
41 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | 45.94 | | | | 1:33.94 | |
42 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | 46.11 | | | | 1:33.98 | |
43 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 45.55 | | | | 1:34.11 | |
44 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 49.71 | | | | 1:38.38 | |
45 | Alice Linnarsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 47.63 | | | | 1:41.66 | |
46 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 48.96 | | | | 1:44.41 | |
47 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 54.16 | | | | 1:49.74 | |
48 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 55.85 | | | | 1:59.70 | |
| Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | | | | | | | DSQ |
| Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | | DSQ |
| Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | | | | | | DSQ |
| Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | | DSQ |
| Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.66 | | | | 1:05.56 | |
2 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 32.90 | | | | 1:05.87 | |
3 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | 33.42 | | | | 1:08.15 | |
4 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | 34.19 | | | | 1:09.34 | |
5 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | | 34.66 | | | | 1:09.90 | |
6 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | 33.77 | | | | 1:10.21 | |
7 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 35.62 | | | | 1:11.91 | |
8 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 35.76 | | | | 1:12.98 | |
9 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.96 | | | | 1:13.75 | |
10 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 36.96 | | | | 1:14.60 | |
11 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 36.00 | | | | 1:15.30 | |
12 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 37.34 | | | | 1:15.53 | |
13 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 36.37 | | | | 1:15.59 | |
14 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | 36.62 | | | | 1:16.19 | |
15 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 37.37 | | | | 1:17.25 | |
16 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 38.50 | | | | 1:18.57 | |
17 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | 37.89 | | | | 1:19.68 | |
18 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | 38.19 | | | | 1:20.19 | |
19 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | | 39.77 | | | | 1:21.04 | |
20 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 44.11 | | | | 1:31.37 | |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | 30.20 | | | | 1:01.06 | |
2 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | 30.90 | | | | 1:02.99 | |
3 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | 32.23 | | | | 1:05.08 | |
4 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | 32.19 | | | | 1:07.40 | |
5 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 32.65 | | | | 1:07.96 | |
6 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.19 | | | | 1:08.23 | |
7 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.19 | | | | 1:08.59 | |
8 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.27 | | | | 1:08.83 | |
9 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 34.37 | | | | 1:09.63 | |
10 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 34.51 | | | | 1:10.32 | |
11 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | | 34.07 | | | | 1:10.43 | |
12 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | | 34.46 | | | | 1:10.96 | |
13 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 34.53 | | | | 1:11.64 | |
14 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | | 34.31 | | | | 1:11.71 | |
15 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | 36.27 | | | | 1:15.48 | |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.24 | | | | 1:09.50 | |
2 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.61 | | | | 1:10.58 | |
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.20 | | | | 1:10.66 | |
4 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | 35.09 | | | | 1:11.05 | |
5 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | 34.98 | | | | 1:11.66 | |
6 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 35.87 | | | | 1:13.19 | |
7 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 36.44 | | | | 1:17.77 | |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.77 | | | | 1:05.12 | |
2 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 32.96 | | | | 1:06.08 | |
3 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | 33.57 | | | | 1:08.35 | |
4 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | 34.46 | | | | 1:11.19 | |
5 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 35.44 | | | | 1:12.59 | |
6 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 35.85 | | | | 1:13.84 | |
7 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 37.06 | | | | 1:15.25 | |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Ingeborg Vassbakk Løyning | 2000 | Bærumsvømmerne | | 30.09 | | | | 1:01.08 | |
2 | Jenny Marie Halden | 2000 | Bærumsvømmerne | | 31.06 | | | | 1:03.21 | |
3 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | 32.50 | | | | 1:05.76 | |
4 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.78 | | | | 1:07.77 | |
5 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | | 32.90 | | | | 1:08.10 | |
6 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.85 | | | | 1:08.51 | |
7 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.44 | | | | 1:09.37 | |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.80 | | | | 1:13.50 | |
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 36.80 | | | | 1:17.20 | |
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 36.61 | | | | 1:17.70 | |
4 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 36.96 | | | | 1:18.92 | |
5 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 36.51 | | | | 1:19.08 | |
6 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | 37.91 | | | | 1:20.73 | |
7 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | 37.44 | | | | 1:20.93 | |
8 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 38.06 | | | | 1:22.00 | |
9 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 39.08 | | | | 1:22.17 | |
10 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 38.13 | | | | 1:22.49 | |
11 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 38.16 | | | | 1:22.57 | |
12 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 38.94 | | | | 1:23.82 | |
13 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 39.59 | | | | 1:25.70 | |
14 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 40.86 | | | | 1:26.67 | |
15 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | 41.05 | | | | 1:26.91 | |
16 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | 40.78 | | | | 1:27.24 | |
17 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | 42.91 | | | | 1:30.82 | |
18 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 43.09 | | | | 1:30.98 | |
19 | Willgot Malmström | 2005 | Varberg Sim | | 43.49 | | | | 1:31.50 | |
20 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | 43.85 | | | | 1:31.78 | |
21 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | | 43.42 | | | | 1:32.68 | |
22 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | 42.24 | | | | 1:32.90 | |
23 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | 44.83 | | | | 1:34.28 | |
24 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 43.45 | | | | 1:34.93 | |
| Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 45.08 | | | | 1:34.93 | |
26 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | | 45.40 | | | | 1:36.91 | |
27 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | 47.20 | | | | 1:38.98 | |
28 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | 46.84 | | | | 1:40.29 | |
29 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | 50.83 | | | | 1:47.27 | |
30 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | 1:00.13 | | | | 2:06.46 | |
| Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | | DSQ |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 33.47 | | | | 1:10.70 | |
2 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.36 | | | | 1:11.25 | |
3 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 34.54 | | | | 1:11.99 | |
4 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.37 | | | | 1:14.43 | |
5 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.32 | | | | 1:15.78 | |
6 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.83 | | | | 1:16.58 | |
7 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | 36.53 | | | | 1:18.36 | |
8 | Philip Zasowski | 2002 | Simklubben S 02 | | 36.82 | | | | 1:19.42 | |
9 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 36.72 | | | | 1:19.54 | |
10 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | 37.79 | | | | 1:21.89 | |
11 | Erik Ouren | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 40.46 | | | | 1:25.52 | |
12 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 40.47 | | | | 1:25.74 | |
13 | Sondre Solhøy | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 40.01 | | | | 1:26.07 | |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johannes Skagius | 1995 | Simklubben Neptun | | 30.22 | | | | 1:03.71 | |
2 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.08 | | | | 1:03.97 | |
3 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | | 29.83 | | | | 1:04.73 | |
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 32.73 | | | | 1:09.03 | |
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 31.82 | | | | 1:09.05 | |
6 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | 32.91 | | | | 1:10.28 | |
7 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | 33.28 | | | | 1:11.25 | |
8 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | | 33.80 | | | | 1:11.96 | |
9 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.22 | | | | 1:12.61 | |
10 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | | 36.17 | | | | 1:17.24 | |
11 | Mathias Gundrosen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 35.02 | | | | 1:18.59 | |
12 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | | 49.89 | | | | 1:48.98 | |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.65 | | | | 1:12.94 | |
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 35.89 | | | | 1:15.46 | |
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 36.12 | | | | 1:16.51 | |
4 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 36.82 | | | | 1:17.45 | |
5 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 36.85 | | | | 1:18.63 | |
6 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | 37.51 | | | | 1:20.08 | |
7 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 38.03 | | | | 1:21.36 | |
8 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 39.04 | | | | 1:21.86 | |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 32.27 | | | | 1:07.38 | |
2 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.40 | | | | 1:10.49 | |
3 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 33.87 | | | | 1:10.52 | |
4 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.85 | | | | 1:12.12 | |
5 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.49 | | | | 1:15.87 | |
6 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | 36.68 | | | | 1:17.36 | |
7 | Philip Zasowski | 2002 | Simklubben S 02 | | 37.31 | | | | 1:19.01 | |
8 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | 37.42 | | | | 1:19.16 | |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johannes Skagius | 1995 | Simklubben Neptun | | 28.00 | | | | 59.96 | |
2 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.30 | | | | 1:01.95 | |
3 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | | 29.29 | | | | 1:04.03 | |
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 32.32 | | | | 1:08.67 | |
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | 32.75 | | | | 1:08.85 | |
6 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.59 | | | | 1:09.01 | |
7 | Mats Andersen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.04 | | | | 1:12.07 | |
Gren 26, 200m Fjärilsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 34.56 | 1:14.21 | 1:52.65 | | 2:30.82 | |
2 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 35.71 | 1:16.69 | 1:58.15 | | 2:37.71 | |
3 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 34.76 | 1:15.26 | 1:59.85 | | 2:43.56 | |
4 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 36.34 | 1:17.84 | 2:01.31 | | 2:45.33 | |
5 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | 34.73 | 1:15.85 | 1:59.93 | | 2:45.89 | |
Gren 26, 200m Fjärilsim Damer, 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | SSK Skjetten Svømming | | 31.66 | 1:07.61 | 1:44.60 | | 2:22.09 | |
2 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.24 | 1:09.01 | 1:48.12 | | 2:28.29 | |
3 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 33.90 | 1:14.20 | 1:55.23 | | 2:34.12 | |
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 31.18 | | | | 1:06.06 | |
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | 31.24 | | | | 1:07.39 | |
3 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 31.61 | | | | 1:08.22 | |
4 | Kevin Chen | 2004 | Simklubben S 02 | | 32.52 | | | | 1:09.76 | |
5 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.22 | | | | 1:10.36 | |
6 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 32.29 | | | | 1:10.65 | |
7 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.96 | | | | 1:12.72 | |
8 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.96 | | | | 1:14.30 | |
9 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | 36.37 | | | | 1:17.32 | |
10 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 34.87 | | | | 1:17.90 | |
11 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | 36.01 | | | | 1:18.35 | |
12 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 35.84 | | | | 1:18.45 | |
13 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 36.88 | | | | 1:19.70 | |
14 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | | 37.01 | | | | 1:22.07 | |
15 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 38.59 | | | | 1:23.81 | |
16 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | 37.77 | | | | 1:24.12 | |
17 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 39.29 | | | | 1:26.99 | |
18 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 39.78 | | | | 1:27.22 | |
19 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | 40.11 | | | | 1:27.49 | |
20 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | 42.09 | | | | 1:30.05 | |
21 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | 45.67 | | | | 1:43.03 | |
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | 29.44 | | | | 1:02.42 | |
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.65 | | | | 1:02.52 | |
3 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | 29.39 | | | | 1:03.15 | |
4 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | 29.32 | | | | 1:03.23 | |
5 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.36 | | | | 1:03.83 | |
6 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.97 | | | | 1:04.07 | |
7 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 30.11 | | | | 1:04.43 | |
8 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | 29.45 | | | | 1:05.31 | |
9 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.94 | | | | 1:05.34 | |
10 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | 30.45 | | | | 1:05.40 | |
11 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.63 | | | | 1:07.59 | |
12 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | 30.90 | | | | 1:08.06 | |
13 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | 31.85 | | | | 1:08.41 | |
14 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | | 31.93 | | | | 1:08.45 | |
15 | Philip Zasowski | 2002 | Simklubben S 02 | | 30.14 | | | | 1:09.05 | |
16 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | 33.04 | | | | 1:09.90 | |
17 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | | 32.69 | | | | 1:11.24 | |
18 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 34.60 | | | | 1:13.38 | |
19 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 33.44 | | | | 1:13.51 | |
20 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | 34.62 | | | | 1:16.13 | |
21 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.37 | | | | 1:19.15 | |
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 28.06 | | | | 59.09 | |
2 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 27.16 | | | | 59.31 | |
3 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | | 27.51 | | | | 1:00.30 | |
| Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | 28.15 | | | | 1:00.30 | |
5 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | | 28.35 | | | | 1:01.36 | |
6 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 28.85 | | | | 1:01.98 | |
7 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | | 28.82 | | | | 1:02.18 | |
8 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 29.61 | | | | 1:02.30 | |
9 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 28.96 | | | | 1:02.99 | |
10 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 29.80 | | | | 1:04.14 | |
11 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | 29.80 | | | | 1:04.93 | |
12 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | | 31.40 | | | | 1:06.38 | |
13 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | | 31.23 | | | | 1:06.74 | |
14 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | 30.53 | | | | 1:09.61 | |
15 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | | 30.82 | | | | 1:09.75 | |
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 30.43 | | | | 1:04.95 | |
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | 31.26 | | | | 1:06.78 | |
3 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 31.64 | | | | 1:07.60 | |
4 | Kevin Chen | 2004 | Simklubben S 02 | | 32.35 | | | | 1:08.68 | |
5 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.63 | | | | 1:09.27 | |
6 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.19 | | | | 1:10.56 | |
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 33.15 | | | | 1:12.95 | |
8 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.52 | | | | 1:14.26 | |
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | 29.25 | | | | 1:00.39 | |
2 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | 28.64 | | | | 1:02.19 | |
3 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.40 | | | | 1:02.35 | |
4 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | 29.72 | | | | 1:03.07 | |
5 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.60 | | | | 1:03.97 | |
6 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.65 | | | | 1:04.69 | |
7 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | 30.37 | | | | 1:05.04 | |
8 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 31.26 | | | | 1:05.14 | |
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 26.66 | | | | 57.17 | |
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | 27.70 | | | | 59.03 | |
3 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 28.42 | | | | 1:01.18 | |
4 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 29.46 | | | | 1:01.74 | |
5 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | | 29.11 | | | | 1:02.77 | |
6 | Magnus Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.17 | | | | 1:03.00 | |
7 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 29.77 | | | | 1:03.84 | |
8 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | 29.71 | | | | 1:04.59 | |
Gren 28, 400m Frisim Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:06.67 | 2:17.19 | 3:28.86 | | 4:37.74 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:09.18 | 2:20.98 | 3:33.09 | | 4:44.59 | |
3 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 1:09.33 | 2:23.09 | 3:37.57 | | 4:49.75 | |
4 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:09.38 | 2:23.09 | 3:37.09 | | 4:51.02 | |
5 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:09.99 | 2:24.92 | 3:40.16 | | 4:54.75 | |
6 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:10.48 | 2:26.76 | 3:42.74 | | 4:56.78 | |
7 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 1:13.09 | 2:28.75 | 3:43.32 | | 4:57.47 | |
8 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:09.71 | 2:25.71 | 3:42.41 | | 4:58.08 | |
9 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:10.47 | 2:26.62 | 3:44.49 | | 4:59.77 | |
10 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | 1:11.49 | 2:28.37 | 3:43.55 | | 4:59.82 | |
11 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:11.16 | 2:27.79 | 3:44.89 | | 5:01.73 | |
12 | Agnes Sortvik Hansen | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:11.13 | 2:28.40 | 3:46.44 | | 5:02.17 | |
13 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:13.00 | 2:30.80 | 3:49.30 | | 5:05.54 | |
14 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:11.49 | 2:29.52 | 3:48.72 | | 5:06.52 | |
15 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:11.42 | 2:28.53 | 3:47.59 | | 5:06.58 | |
16 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 1:11.43 | 2:29.38 | 3:49.33 | | 5:08.85 | |
17 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | | 1:13.53 | 2:32.56 | 3:51.11 | | 5:08.92 | |
18 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 1:13.24 | 2:32.65 | 3:51.71 | | 5:09.70 | |
19 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | | 1:14.55 | 2:34.91 | 3:55.40 | | 5:11.16 | |
20 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | | 1:11.58 | 2:29.99 | 3:51.03 | | 5:11.21 | |
21 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:12.00 | 2:30.93 | 3:52.32 | | 5:11.39 | |
22 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:14.74 | 2:35.99 | 3:55.68 | | 5:12.99 | |
23 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | | 1:13.45 | 2:34.22 | 3:55.97 | | 5:14.48 | |
24 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 1:15.16 | 2:35.02 | 3:56.31 | | 5:16.40 | |
25 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | 1:13.04 | 2:34.25 | 3:58.20 | | 5:19.06 | |
26 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 1:15.99 | 2:35.18 | 3:59.18 | | 5:19.55 | |
27 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:14.51 | 2:35.40 | 3:57.14 | | 5:19.56 | |
28 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 1:12.44 | 2:35.72 | 4:00.57 | | 5:22.04 | |
29 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:15.45 | 2:37.95 | 4:01.35 | | 5:23.46 | |
30 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 1:15.00 | 2:35.55 | 4:00.46 | | 5:25.84 | |
31 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | 1:17.26 | 2:40.12 | 4:03.30 | | 5:26.01 | |
32 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:16.36 | 2:40.59 | 4:04.87 | | 5:26.04 | |
33 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 1:18.37 | 2:41.79 | 4:06.50 | | 5:28.49 | |
34 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | | 1:18.47 | 2:42.45 | 4:07.31 | | 5:28.56 | |
35 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 1:17.00 | 2:41.27 | 4:06.63 | | 5:30.14 | |
36 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:18.96 | 2:43.66 | 4:08.37 | | 5:31.86 | |
37 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:19.01 | 2:46.95 | 4:12.51 | | 5:38.63 | |
38 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:22.33 | 2:51.14 | 4:19.34 | | 5:45.39 | |
39 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | | 1:19.64 | 2:47.75 | 4:17.83 | | 5:45.61 | |
40 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | | 1:22.33 | 2:50.29 | 4:18.54 | | 5:45.74 | |
41 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | 1:24.88 | 2:52.62 | 4:20.95 | | 5:46.68 | |
42 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | 1:20.07 | 2:48.45 | 4:19.04 | | 5:48.18 | |
43 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:21.32 | 2:50.56 | 4:21.70 | | 5:52.37 | |
44 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | 1:23.68 | 2:56.04 | 4:29.97 | | 6:01.02 | |
45 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | 1:28.46 | 3:06.46 | 4:44.53 | | 6:20.20 | |
46 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | 1:34.76 | 3:25.44 | 5:17.61 | | 7:04.19 | |
Gren 28, 400m Frisim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:06.17 | 2:16.90 | 3:27.87 | | 4:37.26 | |
2 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 1:09.87 | 2:23.36 | 3:36.82 | | 4:48.36 | |
3 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:08.90 | 2:22.74 | 3:37.27 | | 4:48.72 | |
4 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 1:09.20 | 2:22.95 | 3:37.03 | | 4:50.12 | |
5 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 1:09.70 | 2:24.22 | 3:39.50 | | 4:52.08 | |
6 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 1:09.52 | 2:23.00 | 3:37.47 | | 4:53.34 | |
7 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:09.69 | 2:24.34 | 3:39.73 | | 4:53.63 | |
8 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 1:10.31 | 2:26.07 | 3:41.29 | | 4:55.83 | |
9 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 1:14.16 | 2:35.82 | 3:59.16 | | 5:20.68 | |
10 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 1:15.47 | 2:36.23 | 4:03.05 | | 5:28.10 | |
11 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | 1:18.39 | 2:45.06 | 4:12.95 | | 5:40.81 | |
12 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 1:20.31 | 2:50.21 | 4:20.83 | | 5:48.29 | |
Gren 28, 400m Frisim Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:03.74 | 2:09.73 | 3:14.68 | | 4:19.90 | |
2 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 1:04.82 | 2:14.76 | 3:24.65 | | 4:33.17 | |
3 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 1:06.47 | 2:17.03 | 3:29.22 | | 4:42.00 | |
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 1:07.42 | 2:18.88 | 3:31.06 | | 4:44.57 | |
5 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 1:09.20 | 2:24.09 | 3:38.45 | | 4:49.08 | |
6 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | 1:06.13 | 2:19.66 | 3:35.19 | | 4:49.17 | |
7 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | 1:09.04 | 2:23.38 | 3:38.59 | | 4:53.15 | |
8 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 1:11.50 | 2:30.16 | 3:50.25 | | 5:08.72 | |
Gren 28, 400m Frisim Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:06.26 | 2:15.93 | 3:26.00 | | 4:35.37 | |
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 1:08.27 | 2:20.39 | 3:33.18 | | 4:43.86 | |
3 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:08.85 | 2:22.02 | 3:35.11 | | 4:47.90 | |
4 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 1:10.83 | 2:25.53 | 3:39.66 | | 4:51.64 | |
5 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | 1:10.19 | 2:24.62 | 3:39.11 | | 4:51.90 | |
6 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 1:10.34 | 2:25.71 | 3:41.04 | | 4:53.63 | |
7 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 1:12.81 | 2:28.39 | 3:44.87 | | 5:00.31 | |
8 | Tora Elise Nordli | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:11.13 | 2:28.27 | 3:46.67 | | 5:02.92 | |
Gren 28, 400m Frisim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 1:04.84 | 2:13.15 | 3:23.76 | | 4:35.06 | |
2 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:05.72 | 2:17.50 | 3:30.15 | | 4:42.43 | |
3 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:07.79 | 2:20.24 | 3:33.10 | | 4:45.80 | |
4 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 1:09.89 | 2:24.11 | 3:38.13 | | 4:50.30 | |
5 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 1:10.50 | 2:24.62 | 3:38.97 | | 4:51.27 | |
6 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:09.48 | 2:23.65 | 3:38.64 | | 4:53.56 | |
7 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 1:09.79 | 2:24.32 | 3:39.36 | | 4:54.14 | |
Gren 28, 400m Frisim Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 100m | 200m | 300m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 1:02.49 | 2:06.92 | 3:12.47 | | 4:17.97 | |
2 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 1:04.83 | 2:14.34 | 3:24.77 | | 4:32.65 | |
3 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 1:06.60 | 2:17.72 | 3:29.29 | | 4:38.37 | |
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 1:06.35 | 2:17.08 | 3:27.79 | | 4:39.55 | |
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | 1:07.02 | 2:20.88 | 3:36.93 | | 4:53.00 | |
6 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | | 1:11.01 | 2:25.36 | 3:41.37 | | 4:58.30 | |
7 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 1:11.60 | 2:29.65 | 3:48.53 | | 5:07.19 | |
Gren 29, 200m Medley Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.21 | 1:09.44 | 1:50.40 | | 2:24.72 | |
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 31.42 | 1:09.27 | 1:53.03 | | 2:28.60 | |
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.34 | 1:13.65 | 1:56.08 | | 2:30.40 | |
4 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.68 | 1:12.50 | 1:54.90 | | 2:30.65 | |
5 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | 32.33 | 1:13.44 | 1:59.77 | | 2:35.13 | |
6 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 35.28 | 1:18.59 | 2:02.98 | | 2:37.84 | |
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 33.05 | 1:14.63 | 2:02.58 | | 2:37.89 | |
8 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 35.91 | 1:17.73 | 2:05.01 | | 2:40.50 | |
9 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | 35.59 | 1:15.77 | 2:06.74 | | 2:42.37 | |
10 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 37.32 | 1:21.54 | 2:06.68 | | 2:43.19 | |
11 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 35.02 | 1:20.85 | 2:07.34 | | 2:45.96 | |
12 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | 36.65 | 1:19.20 | 2:11.07 | | 2:47.05 | |
13 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 34.65 | 1:21.33 | 2:11.78 | | 2:47.46 | |
14 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | | 36.45 | 1:21.83 | 2:11.96 | | 2:47.94 | |
15 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | 35.55 | 1:20.88 | 2:09.69 | | 2:48.27 | |
16 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | | 37.77 | 1:19.78 | 2:13.25 | | 2:49.74 | |
17 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | 36.95 | 1:21.76 | 2:10.37 | | 2:49.90 | |
18 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 36.49 | 1:22.34 | 2:12.66 | | 2:51.65 | |
19 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | 38.93 | 1:21.43 | 2:14.75 | | 2:52.42 | |
20 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | | 40.71 | 1:23.76 | 2:14.13 | | 2:53.14 | |
21 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | | 36.76 | 1:20.46 | 2:13.12 | | 2:53.67 | |
22 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | 38.65 | 1:26.27 | 2:17.24 | | 2:57.33 | |
23 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 40.43 | 1:26.52 | 2:19.23 | | 2:57.98 | |
24 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 39.42 | 1:28.01 | 2:17.80 | | 2:58.05 | |
25 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | 41.09 | 1:28.00 | 2:18.76 | | 2:58.18 | |
26 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | 40.96 | 1:28.15 | 2:20.57 | | 2:59.97 | |
27 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | | 41.48 | 1:29.10 | 2:23.21 | | 3:02.43 | |
28 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | 42.40 | 1:30.09 | 2:26.23 | | 3:06.66 | |
29 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | 43.70 | 1:32.39 | 2:27.36 | | 3:07.95 | |
30 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | 46.76 | 1:36.36 | 2:31.10 | | 3:14.33 | |
31 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 50.65 | 1:47.48 | 24.75 | | 3:31.66 | |
| Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | | DSQ |
Gren 29, 200m Medley Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | 30.14 | 1:05.45 | 1:47.74 | | 2:18.27 | |
2 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 29.65 | 1:07.71 | 1:46.98 | | 2:19.10 | |
3 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.29 | 1:06.63 | 1:47.11 | | 2:19.18 | |
4 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.85 | 1:08.81 | 1:49.00 | | 2:21.66 | |
5 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | 31.72 | 1:09.94 | 1:51.00 | | 2:24.49 | |
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 31.30 | 1:09.98 | 1:49.43 | | 2:24.82 | |
7 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 32.78 | 1:12.24 | 1:57.73 | | 2:28.19 | |
8 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.63 | 1:11.89 | 1:53.67 | | 2:28.74 | |
9 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | 32.00 | 1:11.60 | 1:55.45 | | 2:31.23 | |
10 | Philip Zasowski | 2002 | Simklubben S 02 | | 32.54 | 1:10.31 | 1:56.36 | | 2:32.07 | |
11 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 34.80 | 1:15.08 | 1:59.29 | | 2:35.11 | |
12 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 34.84 | 1:14.48 | 2:00.42 | | 2:35.73 | |
13 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.65 | 1:11.93 | 2:03.86 | | 2:39.01 | |
14 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 32.58 | 1:12.80 | 2:03.11 | | 2:41.23 | |
15 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | 33.13 | 1:16.08 | 2:05.47 | | 2:42.37 | |
Gren 29, 200m Medley Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.64 | 1:03.90 | 1:38.12 | | 2:08.22 | |
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.54 | 1:05.39 | 1:45.62 | | 2:16.85 | |
3 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | | 28.26 | 1:04.88 | 1:46.76 | | 2:17.59 | |
4 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 30.07 | 1:07.48 | 1:48.06 | | 2:19.59 | |
5 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 30.48 | 1:08.12 | 1:50.52 | | 2:22.66 | |
6 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 31.43 | 1:10.47 | 1:49.71 | | 2:23.62 | |
7 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.72 | 1:08.72 | 1:52.78 | | 2:27.82 | |
Gren 29, 200m Medley Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.08 | 1:08.44 | 1:48.03 | | 2:21.17 | |
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 31.38 | 1:09.04 | 1:51.27 | | 2:25.64 | |
3 | Timon Øverby | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.77 | 1:11.75 | 1:53.88 | | 2:28.24 | |
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.72 | 1:14.42 | 1:55.05 | | 2:29.48 | |
5 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 33.39 | 1:15.07 | 2:02.90 | | 2:37.36 | |
6 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 35.64 | 1:17.95 | 2:04.68 | | 2:40.69 | |
7 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 35.59 | 1:21.18 | 2:04.98 | | 2:41.19 | |
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | 35.81 | 1:16.83 | 2:05.78 | | 2:41.62 | |
Gren 29, 200m Medley Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | | 29.64 | 1:03.23 | 1:43.57 | | 2:14.97 | |
2 | Benjamin Hajdarpasic | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 29.51 | 1:04.29 | 1:45.11 | | 2:16.75 | |
3 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.89 | 1:07.75 | 1:46.39 | | 2:18.87 | |
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 30.90 | 1:09.06 | 1:47.86 | | 2:22.11 | |
5 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | 31.75 | 1:09.27 | 1:54.70 | | 2:26.02 | |
6 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.22 | 1:12.40 | 1:53.81 | | 2:28.26 | |
7 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 33.36 | 1:13.28 | 1:54.90 | | 2:29.91 | |
8 | Philip Zasowski | 2002 | Simklubben S 02 | | 32.63 | 1:10.98 | 1:57.31 | | 2:32.82 | |
Gren 29, 200m Medley Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jolann Bovey | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | | 28.56 | 1:01.52 | 1:35.86 | | 2:06.33 | |
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.90 | 1:05.01 | 1:44.51 | | 2:15.92 | |
3 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 30.06 | 1:06.97 | 1:48.32 | | 2:20.22 | |
4 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 29.50 | 1:06.39 | 1:49.82 | | 2:20.93 | |
5 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 30.62 | 1:07.66 | 1:50.68 | | 2:21.83 | |
6 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 32.38 | 1:10.47 | 1:49.84 | | 2:24.47 | |
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 36.59 | 1:17.82 | 1:59.47 | | 2:41.06 | |
2 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 38.10 | 1:20.07 | 2:01.79 | | 2:42.81 | |
3 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 38.66 | 1:22.00 | 2:05.74 | | 2:49.35 | |
4 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 39.20 | 1:22.63 | 2:07.14 | | 2:51.28 | |
5 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | | 40.21 | 1:25.50 | 2:11.81 | | 2:57.71 | |
6 | Nora Solhaug | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 39.39 | 1:24.74 | 2:11.64 | | 2:58.03 | |
7 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 41.01 | 1:27.75 | 2:15.00 | | 3:01.14 | |
8 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 42.97 | 1:30.71 | 2:17.00 | | 3:04.71 | |
9 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 42.32 | 1:29.56 | 2:18.48 | | 3:06.35 | |
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.78 | 1:12.06 | 1:49.58 | | 2:27.70 | |
2 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 35.15 | 1:13.27 | 1:51.28 | | 2:29.45 | |
3 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | 35.27 | 1:13.90 | 1:53.67 | | 2:34.57 | |
4 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 37.97 | 1:19.99 | 2:03.41 | | 2:47.15 | |
5 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | 36.72 | 1:19.77 | 2:04.23 | | 2:48.18 | |
6 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | 39.05 | 1:22.62 | 2:07.02 | | 2:52.81 | |
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 39.71 | 1:23.85 | 2:09.36 | | 2:55.11 | |
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Kevin Khuu | 2002 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.59 | 1:04.43 | 1:39.39 | | 2:14.29 | |
2 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 34.42 | 1:11.03 | 1:46.62 | | 2:19.63 | |
3 | Erik Ouren | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.71 | 1:10.60 | 1:47.41 | | 2:22.11 | |
4 | Sebastien Fouilloux-Iaqui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.55 | 1:09.58 | 1:46.56 | | 2:23.03 | |
5 | Philip Zasowski | 2002 | Simklubben S 02 | | 32.68 | 1:10.81 | 1:49.83 | | 2:25.79 | |
6 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | | 35.13 | 1:12.84 | 1:50.07 | | 2:27.19 | |
7 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | 33.81 | 1:10.87 | 1:49.34 | | 2:27.25 | |
8 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | | 35.40 | 1:13.35 | 1:51.59 | | 2:29.75 | |
9 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 33.70 | 1:12.38 | 1:52.08 | | 2:30.37 | |
10 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 35.63 | 1:14.30 | 1:54.60 | | 2:31.81 | |
11 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | 35.14 | 1:14.29 | 1:54.79 | | 2:32.88 | |
12 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | | 36.39 | 1:15.58 | 1:55.76 | | 2:34.15 | |
13 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 35.04 | 1:14.21 | 1:55.80 | | 2:36.24 | |
14 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 38.06 | 1:18.91 | 1:59.80 | | 2:39.34 | |
15 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | | 37.28 | 1:17.83 | 1:59.33 | | 2:40.27 | |
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | 150m | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | 30.37 | 1:03.38 | 1:36.02 | | 2:07.54 | |
2 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.98 | 1:04.58 | 1:37.17 | | 2:09.96 | |
3 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 32.42 | 1:05.32 | 1:40.19 | | 2:14.60 | |
4 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | 31.92 | 1:06.48 | 1:41.41 | | 2:16.21 | |
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 31.84 | 1:06.79 | 1:42.00 | | 2:16.43 | |
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 32.91 | 1:08.15 | 1:44.71 | | 2:21.56 | |
7 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | | 33.21 | 1:08.99 | 1:45.98 | | 2:22.28 | |
| Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 32, 4x100m Medley Damer, Öppen klass |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | 100m | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Lambertseter SK J2 Sr. | | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 4:19.27 | |
| Maren Helene Røsholm | 2001 | | | 32.21 | 1:06.14 | | | 1:06.14 | |
| Eva Kummen | 2001 | | | 33.47 | 1:10.99 | | | 2:17.13 | |
| Rebekka Valvik Christians | 2001 | | | 29.86 | 1:06.33 | | | 3:23.46 | |
| Marte Løvberg | 1999 | | | 27.11 | 55.81 | | | 4:19.27 | |
2 | Lambertseter SK J1 Sr | | Lambertseter Svømmeklubb | | | | | | 4:20.71 | |
| Silje Jahr | 2003 | | | 32.07 | 1:05.89 | | | 1:05.89 | |
| Silje Poll Mikkelborg | 1998 | | | 32.01 | 1:08.87 | | | 2:14.76 | |
| Caroline Marie Thingberg- | 2004 | | | 30.49 | 1:05.98 | | | 3:20.74 | |
| Stina Kajsa Colleou | 1993 | | | 29.09 | 59.97 | | | 4:20.71 | |
3 | Föreningen Uddevalla Sim 1 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:38.11 | |
| Hilda Andersson | 1999 | | | 33.65 | 1:09.32 | | | 1:09.32 | |
| Lovisa Alsop | 2001 | | | 35.00 | 1:16.84 | | | 2:26.16 | |
| Sofia Abrahamsson | 2005 | | | 32.06 | 1:11.03 | | | 3:37.19 | |
| Marit Cuperus | 2002 | | | 29.10 | 1:00.92 | | | 4:38.11 | |
4 | Föreningen Varbergs Sim | | Varberg Sim | | | | | | 4:40.10 | |
| Ronja Berggren | 2003 | | | 34.84 | 1:12.01 | | | 1:12.01 | |
| Cornelia Almqvist | 2002 | | | 36.44 | 1:16.41 | | | 2:28.42 | |
| Clara Balslev | 2001 | | | 31.77 | 1:11.29 | | | 3:39.71 | |
| Sara Westholm | 2001 | | | 28.20 | 1:00.39 | | | 4:40.10 | |
5 | Simklubben S02 Lag 1 | | Simklubben S 02 | | | | | | 4:45.56 | |
| Lia Bromander | 2004 | | | 35.26 | 1:12.18 | | | 1:12.18 | |
| Klara Sillerström | 2003 | | | 36.83 | 1:19.69 | | | 2:31.87 | |
| Selma Avdic | 2003 | | | 32.33 | 1:09.38 | | | 3:41.25 | |
| Madison Lind | 2004 | | | 30.35 | 1:04.31 | | | 4:45.56 | |
6 | Simklubben Elfsborg Lag 1 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 4:46.40 | |
| Linn Thid | 2003 | | | 33.06 | 1:08.79 | | | 1:08.79 | |
| Nelly Askengren Stråhle | 2003 | | | 37.52 | 1:19.59 | | | 2:28.38 | |
| Sofie Persson | 2004 | | | 33.94 | 1:13.43 | | | 3:41.81 | |
| Thilda Häll | 2005 | | | 30.56 | 1:04.59 | | | 4:46.40 | |
7 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 2 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:49.06 | |
| Hilda Eriksson | 2004 | | | 34.89 | 1:11.63 | | | 1:11.63 | |
| Fanny Aronsson | 2000 | | | 35.46 | 1:15.26 | | | 2:26.89 | |
| Emilia Ström | 2002 | | | 34.30 | 1:16.34 | | | 3:43.23 | |
| Emma Hejdengård | 2006 | | | 30.79 | 1:05.83 | | | 4:49.06 | |
8 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 3 | | Uddevalla Sim | | | | | | 4:49.48 | |
| Elin Gustafson | 1999 | | | 34.53 | 1:10.93 | | | 1:10.93 | |
| Evelina Wester | 2004 | | | 36.35 | 1:18.87 | | | 2:29.80 | |
| Lina Nielsen | 2005 | | | 33.69 | 1:14.17 | | | 3:43.97 | |
| Gabriella Sanftleben | 1999 | | | 31.03 | 1:05.51 | | | 4:49.48 | |
9 | Föreningen Varbergs Sim Lag 2 | | Varberg Sim | | | | | | 4:50.58 | |
| Thea Carlsson | 2002 | | | 35.54 | 1:13.17 | | | 1:13.17 | |
| Alva Tingstorp | 2005 | | | 36.26 | 1:17.81 | | | 2:30.98 | |
| Ellie Geigel | 2003 | | | 33.48 | 1:13.29 | | | 3:44.27 | |
| Tilda Hilbert | 2004 | | | 31.27 | 1:06.31 | | | 4:50.58 | |
10 | Simklubben Elfsborg Lag 2 | | Simklubben Elfsborg | | | | | | 5:00.63 | |
| Signe Wahlberg | 2005 | | | 36.70 | 1:15.78 | | | 1:15.78 | |
| Elsa Berge Kleber | 2004 | | | 39.46 | 1:23.22 | | | 2:39.00 | |
| Cornelia Sundqvist | 2003 | | | 34.17 | 1:15.33 | | | 3:54.33 | |
| Filippa Trollsfjord | 2001 | | | 31.78 | 1:06.30 | | | 5:00.63 | |
11 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 4 | | Uddevalla Sim | | | | | | 5:04.41 | |
| Moa Rödin | 2004 | | | 35.71 | 1:16.06 | | | 1:16.06 | |
| Matilda Östblom | 2004 | | | 39.42 | 1:24.77 | | | 2:40.83 | |
| Lova Rodin | 2005 | | | 34.62 | 1:15.98 | | | 3:56.81 | |
| Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | | | 31.86 | 1:07.60 | | | 5:04.41 | |
12 | Föreningen Varbergs Sim Lag 3 | | Varberg Sim | | | | | | 5:23.28 | |
| Alexandra Olausson | 2003 | | | 39.40 | 1:21.95 | | | 1:21.95 | |
| Märta Arnqvist | 2005 | | | 44.51 | 1:35.15 | | | 2:57.10 | |
| Nikki Berggren | 2005 | | | 33.88 | 1:13.76 | | | 4:10.86 | |
| Johanna Kuylenstjerna | 2003 | | | 34.08 | 1:12.42 | | | 5:23.28 | |
13 | Föreningen Varbergs Sim Lag 4 | | Varberg Sim | | | | | | 5:30.56 | |
| Emmie Dahlgren | 2004 | | | 38.98 | 1:20.87 | | | 1:20.87 | |
| Emmi Engström | 2005 | | | 40.32 | 1:26.66 | | | 2:47.53 | |
| Emma Johansson | 2005 | | | 37.79 | 1:22.75 | | | 4:10.28 | |
| Freja Gustafsson | 2004 | | | 37.87 | 1:20.28 | | | 5:30.56 | |
Gren 35, 100m Medley Herrar, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.32 | | | | 1:08.50 | |
2 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.93 | | | | 1:09.18 | |
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 31.98 | | | | 1:09.37 | |
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.13 | | | | 1:09.51 | |
5 | Kevin Chen | 2004 | Simklubben S 02 | | 32.62 | | | | 1:11.47 | |
6 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | 33.19 | | | | 1:12.66 | |
7 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.78 | | | | 1:13.21 | |
8 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 33.62 | | | | 1:13.48 | |
9 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 35.08 | | | | 1:14.75 | |
10 | Hampus Klebom | 2004 | Simklubben S 02 | | 36.20 | | | | 1:14.97 | |
11 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | | 33.78 | | | | 1:15.80 | |
12 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 36.87 | | | | 1:16.69 | |
13 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | | 35.10 | | | | 1:17.13 | |
14 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | | 36.56 | | | | 1:17.74 | |
15 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | | 36.97 | | | | 1:18.02 | |
16 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | | 37.04 | | | | 1:18.22 | |
17 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | | 36.96 | | | | 1:18.38 | |
18 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 37.05 | | | | 1:18.53 | |
19 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | | 35.25 | | | | 1:18.59 | |
20 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | | 38.10 | | | | 1:19.51 | |
21 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | | 37.93 | | | | 1:20.68 | |
22 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 38.46 | | | | 1:20.97 | |
23 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | | 38.70 | | | | 1:22.26 | |
24 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | | 37.58 | | | | 1:22.82 | |
25 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | | 39.01 | | | | 1:22.91 | |
26 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | | 38.95 | | | | 1:23.36 | |
27 | Adrian Nohr Vangen | 2004 | Haldens Svømmeklub | | 38.61 | | | | 1:23.87 | |
28 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 39.18 | | | | 1:24.19 | |
29 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | | 39.20 | | | | 1:25.28 | |
30 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 39.06 | | | | 1:26.71 | |
31 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 44.62 | | | | 1:27.63 | |
32 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | | 40.90 | | | | 1:28.00 | |
33 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 43.03 | | | | 1:28.68 | |
34 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | | 40.79 | | | | 1:29.42 | |
35 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | | 41.67 | | | | 1:30.91 | |
36 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | | 44.57 | | | | 1:32.91 | |
37 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 48.06 | | | | 1:40.08 | |
| Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | | | | | | | DSQ |
Gren 35, 100m Medley Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | Bærumsvømmerne | | 28.37 | | | | 1:04.12 | |
2 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.10 | | | | 1:04.76 | |
3 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 30.47 | | | | 1:05.03 | |
4 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | Bærumsvømmerne | | 30.30 | | | | 1:05.19 | |
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | 31.17 | | | | 1:07.42 | |
6 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 30.82 | | | | 1:07.76 | |
7 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | | 32.99 | | | | 1:08.42 | |
8 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | 31.79 | | | | 1:08.93 | |
9 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | 30.85 | | | | 1:08.99 | |
10 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | | 31.66 | | | | 1:09.04 | |
11 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.38 | | | | 1:09.56 | |
12 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.08 | | | | 1:10.13 | |
13 | Erik Ouren | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.56 | | | | 1:11.02 | |
14 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | | 33.71 | | | | 1:11.89 | |
15 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.95 | | | | 1:12.11 | |
16 | Andreas Forsstrom | 2002 | Haldens Svømmeklub | | 33.92 | | | | 1:13.12 | |
17 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | | 34.50 | | | | 1:14.74 | |
18 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 34.83 | | | | 1:14.87 | |
19 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | | 34.03 | | | | 1:16.48 | |
20 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | | 36.98 | | | | 1:18.43 | |
| Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 35, 100m Medley Herrar, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | | 25.89 | | | | 57.34 | |
2 | Johannes Skagius | 1995 | Simklubben Neptun | | 28.16 | | | | 58.97 | |
3 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | | 28.47 | | | | 1:00.55 | |
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | 27.33 | | | | 1:01.01 | |
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 28.51 | | | | 1:01.41 | |
6 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 27.39 | | | | 1:01.59 | |
7 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 31.01 | | | | 1:05.61 | |
8 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 29.87 | | | | 1:05.89 | |
9 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | 30.19 | | | | 1:06.20 | |
10 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 30.54 | | | | 1:06.29 | |
11 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | | 30.43 | | | | 1:08.28 | |
12 | Sander Aalbu | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 32.06 | | | | 1:08.32 | |
13 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | | 32.85 | | | | 1:09.05 | |
14 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | | 41.12 | | | | 1:26.38 | |
15 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | | 46.51 | | | | 1:34.11 | |
Gren 35, 100m Medley Herrar, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | | 31.62 | | | | 1:07.32 | |
2 | Sander Singsaas | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.53 | | | | 1:07.62 | |
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | | 33.17 | | | | 1:09.12 | |
4 | Christopher Augustsson | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.03 | | | | 1:09.32 | |
5 | Kevin Chen | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.69 | | | | 1:11.83 | |
6 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | | 34.44 | | | | 1:12.96 | |
7 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | | 35.18 | | | | 1:14.99 | |
8 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 34.17 | | | | 1:15.64 | |
Gren 35, 100m Medley Herrar, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.07 | | | | 1:04.07 | |
2 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | | 31.22 | | | | 1:05.36 | |
3 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | | 31.01 | | | | 1:06.96 | |
4 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | | 30.92 | | | | 1:07.27 | |
5 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | Bærumsvømmerne | | 30.67 | | | | 1:07.82 | |
6 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | | 32.80 | | | | 1:10.18 | |
7 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | | 31.44 | | | | 1:10.22 | |
Gren 35, 100m Medley Herrar, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | | 26.13 | | | | 55.13 | |
2 | Johannes Skagius | 1995 | Simklubben Neptun | | 28.65 | | | | 58.02 | |
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | | 28.21 | | | | 1:00.44 | |
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | | 27.79 | | | | 1:00.86 | |
5 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 27.83 | | | | 1:02.42 | |
6 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | | 29.77 | | | | 1:05.09 | |
| Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | | 30.23 | | | | 1:05.09 | |
8 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 31.05 | | | | 1:05.83 | |
Gren 36, 100m Medley Damer, 14 år och yngre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 32.39 | | | | 1:10.78 | |
2 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.23 | | | | 1:12.85 | |
3 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.29 | | | | 1:12.88 | |
4 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 35.33 | | | | 1:12.99 | |
5 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.59 | | | | 1:13.20 | |
6 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 35.46 | | | | 1:14.12 | |
7 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.97 | | | | 1:14.42 | |
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 34.86 | | | | 1:16.07 | |
9 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | | 36.61 | | | | 1:16.18 | |
10 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | | 35.71 | | | | 1:16.84 | |
11 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | | 35.53 | | | | 1:17.65 | |
12 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 36.15 | | | | 1:18.15 | |
13 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | | 36.22 | | | | 1:18.52 | |
14 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 35.21 | | | | 1:18.65 | |
15 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | | 35.62 | | | | 1:18.78 | |
16 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | | 36.50 | | | | 1:19.02 | |
17 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | | 36.26 | | | | 1:19.24 | |
18 | Ella Kvalvaag | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 37.24 | | | | 1:19.27 | |
19 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | | 36.32 | | | | 1:19.28 | |
20 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | | 38.00 | | | | 1:19.36 | |
21 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | | 37.26 | | | | 1:19.47 | |
22 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | | 37.46 | | | | 1:19.49 | |
23 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | | 37.98 | | | | 1:19.76 | |
24 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | | 38.74 | | | | 1:20.74 | |
25 | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | | 38.56 | | | | 1:21.11 | |
26 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | | 39.43 | | | | 1:21.40 | |
27 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | | 38.78 | | | | 1:22.16 | |
28 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | | 39.64 | | | | 1:23.12 | |
29 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | | 39.37 | | | | 1:23.78 | |
30 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 39.19 | | | | 1:25.56 | |
31 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | | 38.98 | | | | 1:26.04 | |
32 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | | 42.44 | | | | 1:26.27 | |
33 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | | 39.55 | | | | 1:26.66 | |
34 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | | 39.09 | | | | 1:27.08 | |
35 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | | 39.83 | | | | 1:28.17 | |
36 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | | 43.22 | | | | 1:29.34 | |
37 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 42.71 | | | | 1:29.52 | |
38 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | | 42.24 | | | | 1:29.84 | |
39 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | | 41.06 | | | | 1:30.04 | |
40 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | | 43.42 | | | | 1:30.07 | |
41 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | | 44.03 | | | | 1:31.65 | |
42 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | | 43.59 | | | | 1:32.40 | |
43 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | | 41.79 | | | | 1:32.54 | |
44 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 44.87 | | | | 1:32.67 | |
45 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | | 45.08 | | | | 1:36.87 | |
46 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | | 44.60 | | | | 1:39.49 | |
47 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | | 47.59 | | | | 1:41.86 | |
| Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | | | | | | | DSQ |
Gren 36, 100m Medley Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | 30.54 | | | | 1:07.55 | |
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 32.60 | | | | 1:08.86 | |
3 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | 32.44 | | | | 1:10.43 | |
4 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | 32.11 | | | | 1:10.73 | |
5 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 34.60 | | | | 1:11.28 | |
6 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 32.90 | | | | 1:11.90 | |
7 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.71 | | | | 1:11.98 | |
8 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 35.61 | | | | 1:14.22 | |
9 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | | 34.40 | | | | 1:14.31 | |
10 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | | 35.45 | | | | 1:14.62 | |
11 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 35.05 | | | | 1:14.86 | |
12 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | | 35.04 | | | | 1:14.88 | |
13 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | | 33.78 | | | | 1:15.14 | |
14 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | | 35.72 | | | | 1:15.36 | |
15 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | | 34.85 | | | | 1:15.76 | |
16 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 34.57 | | | | 1:16.09 | |
17 | Lisa Holberg | 2002 | Bærumsvømmerne | | 34.62 | | | | 1:16.10 | |
18 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | | 36.07 | | | | 1:16.45 | |
19 | Nora Solhaug | 2003 | Haldens Svømmeklub | | 37.24 | | | | 1:18.23 | |
20 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | | 35.76 | | | | 1:18.44 | |
21 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | | 36.49 | | | | 1:19.20 | |
22 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | | 39.05 | | | | 1:19.28 | |
23 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | | 36.10 | | | | 1:21.00 | |
24 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | | 38.48 | | | | 1:24.08 | |
25 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | | 39.45 | | | | 1:26.19 | |
| Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | | | | | | | DSQ |
Gren 36, 100m Medley Damer, 17 år och äldre - Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.03 | | | | 1:04.64 | |
2 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.94 | | | | 1:06.91 | |
3 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | 31.35 | | | | 1:07.05 | |
4 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.98 | | | | 1:08.17 | |
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | 32.19 | | | | 1:09.16 | |
6 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.52 | | | | 1:09.19 | |
7 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | | 31.51 | | | | 1:09.70 | |
8 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.37 | | | | 1:09.90 | |
9 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | | 32.91 | | | | 1:09.97 | |
10 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | | 32.06 | | | | 1:10.30 | |
11 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | | 32.90 | | | | 1:10.68 | |
12 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | | 34.73 | | | | 1:11.87 | |
13 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | | 32.60 | | | | 1:12.04 | |
14 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.24 | | | | 1:12.26 | |
15 | Martine Johansen | 2000 | Bærumsvømmerne | | 33.90 | | | | 1:12.49 | |
16 | Maren Helene Røsholm | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.40 | | | | 1:12.56 | |
17 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | | 33.71 | | | | 1:12.65 | |
18 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | | 34.62 | | | | 1:12.71 | |
19 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | | 33.46 | | | | 1:14.29 | |
20 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | | 33.81 | | | | 1:14.58 | |
21 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | | 34.08 | | | | 1:15.00 | |
22 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | | 36.16 | | | | 1:15.39 | |
Gren 36, 100m Medley Damer, 14 år och yngre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | | 31.75 | | | | 1:09.40 | |
2 | Enya Ross Bustgaard | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.81 | | | | 1:12.19 | |
3 | Selma Flesche | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.61 | | | | 1:12.31 | |
4 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.43 | | | | 1:12.61 | |
5 | Mina Mai-Linh Khuu | 2005 | Lambertseter Svømmeklubb | | 35.22 | | | | 1:13.19 | |
6 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | | 33.54 | | | | 1:14.25 | |
7 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | | 35.31 | | | | 1:14.49 | |
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | | 35.11 | | | | 1:16.22 | |
Gren 36, 100m Medley Damer, 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | | 31.46 | | | | 1:08.27 | |
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | | 32.28 | | | | 1:08.43 | |
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | | 33.90 | | | | 1:09.99 | |
4 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | | 33.05 | | | | 1:10.54 | |
5 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | | 32.28 | | | | 1:10.63 | |
6 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | | 32.53 | | | | 1:11.19 | |
7 | Klara Eriksson | 2003 | Bærumsvømmerne | | 33.46 | | | | 1:13.27 | |
8 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | | 35.88 | | | | 1:14.56 | |
Gren 36, 100m Medley Damer, 17 år och äldre - Final |
Plac. | Namn | Född | Förening | | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | | 30.94 | | | | 1:04.03 | |
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.90 | | | | 1:06.29 | |
3 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Bærumsvømmerne | | 31.08 | | | | 1:06.40 | |
4 | Eva Kummen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 32.36 | | | | 1:07.50 | |
5 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | | 33.44 | | | | 1:08.64 | |
6 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | | 32.13 | | | | 1:10.28 | |
7 | Rebekka Valvik Christians | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | | 31.74 | | | | 1:10.81 | |